Help for English

Úroveň znalostí jazyka a počet slov v číslech

 

Zdravím všechny příchozí,
chtěl jsem se zeptat na váš osobní názor, co si myslíte o velikosti slovní zásoby (pasivní a aktivní) u jednotlivých úrovní (A,B,C)[1|2]. Tak, aby člověk na té dané úrovni bez problémů rozuměl textům pro tu danou úroveň určenou. Je mi jasné, že neexistuje žádná přesná hranice, ale nějáké průměrné číslo by existovat mělo. Jak to vidíte vy?

Např. A1 = > 1500, A2 = > 2500,…

Zkusím odhadnout pasivní znalost, aktivní bych tipnul tak na 1/4 až 1/3 z pasivní (u vyšších levelů možná i 1/5). K běžné komunikaci stačí průměrně asi 2 až 3 tisíce slov.

A1 do 2000
A2 – 3 až 4 tisíce
B1 – 5 až 7 tisíc
B2 – 8 až 10 tisíc
C1 – 10 – 12 tisíc
C2 víc než 12 tisíc

Hmm, a jak zjistím, kolik slov umím? :D Bylo by super, kdyby se to dalo spočítat a porovnat třeba s tím, kolik slov umím v češtině :).

Tak to já si umím zjistit docela přesně. Když jsem se tady začala učit, koupila jsem si program p. Víta a p. Hudíka ‚Language Lab‘ a jak jsem se slovíčka učila, vytvářela jsem si vlastní lekce, kde jsem si je zařazovala podle druhů (zájmena, slovesa, podst.jm.) a dále podle okruhů, vždycky si je procvičím metodou rychlého zkoušení, abych je nezapomněla :-D U každé lekce je počet slov v lekci, takže stačilo sečíst.
Takže 26.7.2009 jsem jich uměla perfektně nebo velice dobře 1 944.
Schválně si zkusím spočítat, kolik jich znám teď. o půl roku později.

Držím vám palce ať to není míň :-D

:-D Přinejhorším to bude 1 944.
Hledala jsem tu teď článek Lemma – Odhad velikosti vaší slovní zásoby, ale nějak se nám asi ztratil. Byl tam odkaz na stránky, kde se podle testu dala odhadnout slovní zásoba a byla tam celkem zajímavá diskuse.
JInak to moje počítání nebude hned, zkusím si všechny ty lekce projít, a dopíšu i některá nová slovíčka, původně jsem si je chtěla dát až do nového programu, ale teď mne to samotnou zajímá.

ta stránka LEMMA z jakéhosi důvodu přestala existovat. Bohužel.

Počet slov se ukáže i na této zajímavé stránce. Potíž je, že plno slov člověk jen hádá a pak mu vyjde, že zná desetitisíce slov:)

http://www.okcupid.com/quizzy/take

Nevím, nevím. Jak moc je asi přesný takový test s pár otázkama, který ukáže počet slovíček co člověk umí? Předpokládám, že ani trošku… :-)

Ne, přesný není, je to jen takový „testík“ – ale otázek je tam několik stránek, ne pár:)

Ne, přesný není, je to jen takový „testík“ – ale těch otázek je tam několik stránek, není to jen pár slovíček:)

Tak tedy můj odhad, jak by to „mělo/mohlo“ být:

A1 – 1000 slov
A2 – 2000 slov
B1 – 4000 slov
B2 – 8000 slov
C1 – 16000 slov
C2 – 32000 slov

…přičemž čísla platí pro pasivní slovní zásobu.

Já používám pouze slovník s 300 000 slovy a neustále potřebuji všechna slova, ať čtu nebo poslouchám cokoliv.

Nechápu, jak můžete uvádět tak malou slovní zásobu.

Podle mých zkušeností: A1 – 5 000 slov A2 – 10 000 slov B1 – 30 000 slov B2 – 70 000 slov C1 – 150 000 slov C2 – 250 000 slov

To: Tonds

To by mne zajímalo, co je to za slovník, který obsahuje tolik slov. Také záleží na tom, co si představit pod pojmem počet slov ve slovníku, co všechno do tohoto počtu zahrnout.

Ta slovní zásoba, kterou zde uvádíte, se mi zdá přehnaná, člověk na úrovni A1 až B2 tolik slov podle mne nepotřebuje znát a ani nezná. Člověk na úrovni C1/C2 tolik slov nezná ani ve svém rodném jazyce a ani běžné slovníky takovou slovní zásobu neobsahují.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tonds vložený před 5 lety

Já používám pouze slovník s 300 000 slovy a neustále potřebuji všechna slova, ať čtu nebo poslouchám cokoliv.

Nechápu, jak můžete uvádět tak malou slovní zásobu.

Podle mých zkušeností: A1 – 5 000 slov A2 – 10 000 slov B1 – 30 000 slov B2 – 70 000 slov C1 – 150 000 slov C2 – 250 000 slov

No to snad ne. Z jakých ‘zkušeností’ prosím vycházíte?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.