Help for English

CAE - materiály, knihy vhodné na procvičování

 

Ahoj, chtěla bych se zeptat jaké materiály, učebnice doporučujete na procvičování ke zkoušce CAE. Od října budu chodit na kurz, ale protože jsem angličtinu teď přes 4 roky téměř nepoužívala, tak bych chtěla s procvičováním začít co nejdříve ještě sama a poté i během kurzu jako něco navíc. V kurzu budeme používat učebnici Cambridge English Advanced Result (for 2015 exam). Děkuju :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 5 lety

Viz https://www.helpforenglish.cz/…nice-pro-cae :)

Děkuji za odkaz. Bohužel jsem koukala, že tato témata jsou poměrně stará (přes pět let) a za tu dobu se zkouška nějakým způsobem měnila, tak nevím, jestli jsou zmíněné materiály, učebnice ještě aktuální.

1) Většina zmíněných cvičebnic vyšla v aktualizované verzi po 2015.
2) K procvičování na zkoušku lze použít i materiály z let 2008 – 2015, až na pár malých změn nejde o nic dramaticky odlišného. Konkrétní rozdíly najdete zde:
FCE a CAE od ledna 2015.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucienne94 vložený před 5 lety

Děkuji za odkaz. Bohužel jsem koukala, že tato témata jsou poměrně stará (přes pět let) a za tu dobu se zkouška nějakým způsobem měnila, tak nevím, jestli jsou zmíněné materiály, učebnice ještě aktuální.

Já se připravovala letos a používala jsem Advanced Trainer, Complete Advanced, a Common Mistakes at CAE. Hodně mi taky pomohly stránky (kromě helpforenglish samozřejmě :-)www.flo-joe.co.uk

Odkaz na příspěvek Příspěvek od sakoz vložený před 5 lety

Já se připravovala letos a používala jsem Advanced Trainer, Complete Advanced, a Common Mistakes at CAE. Hodně mi taky pomohly stránky (kromě helpforenglish samozřejmě :-)www.flo-joe.co.uk

Uff, koukám, že ty učebnice nejsou nic levného teda :D Nicměně moc děkuju za doporučení!

Jinak ty Common Mistakes at CAE jsou použitelné i v současné době? Na stránkách píšou, že tento produkt není už vhodný materiál k přípravě.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucienne94 vložený před 5 lety

Uff, koukám, že ty učebnice nejsou nic levného teda :D Nicměně moc děkuju za doporučení!

Jinak ty Common Mistakes at CAE jsou použitelné i v současné době? Na stránkách píšou, že tento produkt není už vhodný materiál k přípravě.

Domnívám se, že to píší právě proto, že se změnila struktura a některý typ cvičení zmizel (viz odkaz na náš článek).
Ale jinak chyby v drtivé většině zůstanou chybami. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 5 lety

Domnívám se, že to píší právě proto, že se změnila struktura a některý typ cvičení zmizel (viz odkaz na náš článek).
Ale jinak chyby v drtivé většině zůstanou chybami. :)

Děkuju za odpověď. Myslela jsem si to, ale je lepší si to nechat potvrdit :)

Přesouvám do “Jazykové zkoušky”.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.