Help for English

Audio-orální příprava - jak na angličtinu u malých dětí

Komentáře k článku: Audio-orální příprava - jak na angličtinu u malých dětí

 

Skvely clanek! Moc za nej dekuji… zodpovedel mi nekolik dulezitych otazek, ktere jsem si v posledni dobe kladla. Jeste by mne zajimalo, jak tedy po te treti tride seznamovat deti s psanou formou jazyka. Zacinat abecedou, fonetickym prepisem? Jak to pojmout hrave me ale moc nenapada… Nemeli byste prosim v zasobe nejaky clanek na toto tema? Jeste jednou diky, jste skveli, HfE!!!!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Novotka vložený před 3 lety

Skvely clanek! Moc za nej dekuji… zodpovedel mi nekolik dulezitych otazek, ktere jsem si v posledni dobe kladla. Jeste by mne zajimalo, jak tedy po te treti tride seznamovat deti s psanou formou jazyka. Zacinat abecedou, fonetickym prepisem? Jak to pojmout hrave me ale moc nenapada… Nemeli byste prosim v zasobe nejaky clanek na toto tema? Jeste jednou diky, jste skveli, HfE!!!!

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že děti, které jsou jazykem obklopeny, nemají se čtením problém. (Fonetická abeceda není vlastně moc potřeba, když umí slova vyslovit správně.) Důležitý je příklad, tzn. aby jim někdo pravidelně četl, aby měly knihy jako přirozenou věc. To samozřejmě platí v jakémkoli jazyce. :)
Dítě, které zná dobře zvukovou stránku jazyka a umí číst, se naučí psát s trochou tréningu už poměrně snadno (i když to některým trvá déle – spelling je “oblíbená” zábava na anglických a amerických všech školách po celou povinnou školní docházku. :) )

P.S.: Moje dcera se naučila číst anglicky sama, asi rok poté, co se naučila číst česky. Více si můžete přečíst např. v tomto článku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Novotka vložený před 3 lety

Skvely clanek! Moc za nej dekuji… zodpovedel mi nekolik dulezitych otazek, ktere jsem si v posledni dobe kladla. Jeste by mne zajimalo, jak tedy po te treti tride seznamovat deti s psanou formou jazyka. Zacinat abecedou, fonetickym prepisem? Jak to pojmout hrave me ale moc nenapada… Nemeli byste prosim v zasobe nejaky clanek na toto tema? Jeste jednou diky, jste skveli, HfE!!!!

Děkujeme za milý komentář.

Co se Vašeho dotazu týče, zkusíme na toto téma vymyslet článek, kde dáme dohromady pár tipů na hravé osvojování psané formy jazyka.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.