Help for English

won't

 

Nechápu, co ve větě dělá won't

The fact that she won't answer my phone calls today suggests I was right.

Tady se přece nejedná o budoucí čas.

Sloveso will totiž nevyjadřuje jen budoucnost, ale také vůli. WILL a WOULD v podmínkových vě­tách

Nechce, neni ochotna brát …

See also 8.44.71 Will

Will jako prostředek modality dispoziční vyjadřuje různé odstíny volní dispozice k ději… (Emsa)

Podle mně je to zde vyjádření nevole – další význam won't. Nechce mi brát telefon.

Viz: The car won't start.

Měl by tady k tomu být i článek.

Dan byl rychlejší.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od DesperateDan vložený před 3 lety

Sloveso will totiž nevyjadřuje jen budoucnost, ale také vůli. WILL a WOULD v podmínkových vě­tách

Nechce, neni ochotna brát …

See also 8.44.71 Will

Will jako prostředek modality dispoziční vyjadřuje různé odstíny volní dispozice k ději… (Emsa)

no jo, ale někdy se to může plést s want. Když řeknu nezřetelně: They want it. nebo They won't it. to je rozdíl, to si odporuje. Teď se mi to stalo při konverzaci. vůbec jsem nevěděla, kterou variantu dotyčný použil, jestli want nebo won't.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od naficka vložený před 3 lety

no jo, ale někdy se to může plést s want. Když řeknu nezřetelně: They want it. nebo They won't it. to je rozdíl, to si odporuje. Teď se mi to stalo při konverzaci. vůbec jsem nevěděla, kterou variantu dotyčný použil, jestli want nebo won't.

To se pravděpodobně nestane, protože se to jednak vyslovuje jinak, jednak se používá dost odlišná gramatická struktura.
Kdyžtak mrkněte na WANT vs. WON'T:)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.