Help for English

We're looking forward to...

 

Dobrý den, řekli byste
a) We're looking forward to see you again!
b) We're looking forward to seeing you again!
c) We look forward to see you again!
d) We look forward to seeing you again! ???

Na internetu jsem našla všechny varianty a nejsem si jistá která je správně. Nejvíce mi ale sedí a).

Děkuji

Lucka Skrčená @lucythemom

vloženo Vloženo před 9 lety Odkaz na příspěvek

Po look forward to je VŽDY gerundium slovesa (pokud se těšíte na nějakou činnost vyjádřenou slovesem, čili -ing tvar slovesa), nebo přímo na „věc“ (holiday, Xmas, your visit). Pokud někde byl napsaný infinitiv po look forward to, tak to bylo špatně. :-)

Dodatek:

Rozdíl mezi přítomným prostým a přítomným průběhovým je takový:

Every Friday afternoon, I look forward to going home. I always look forward to going home.

x

I'm so tired and sweaty. I'm looking forward to going home so I can have a shower and then go to bed. (HFE)

  1. We're looking forward to see you again!
  2. We're looking forward to seeing you again! (Právě ted', nemůžeme se dočkat)
  3. We look forward to see you again!
  4. We look forward to seeing you again! (Budeme rádi, až to bude)

V našem článku Verb Patterns (slovesné vzorce) je asi uprostřed šedý rámeček, kde se dozvíte přesně proč.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od LanguagesAreCool vložený před 3 lety

Dobrý den, řekli byste
a) We're looking forward to see you again!
b) We're looking forward to seeing you again!
c) We look forward to see you again!
d) We look forward to seeing you again! ???

Na internetu jsem našla všechny varianty a nejsem si jistá která je správně. Nejvíce mi ale sedí a).

Děkuji

Na to, co najdete “na internetu” je třeba dávat veliký pozor. Schválně zkuste, kolik nesmyslů najdete v češtině. :D

Nejlepší je používat zdroje s jazykovou autoritou: slovník, renomované příručky gramatiky apod.
Příklad slovníku: https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/…k-forward-to?…

Jinak samozřejmě to, co zmínili kolegové v předchozích příspěvcích. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.