Help for English

MUCH, MANY, A LOT

Komentáře k článku: MUCH, MANY, A LOT

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 7 lety

Můžu říci-
There is a lot of luggage. There is lots of luggage. Je to to samé?

Ano, A LOT OF = LOTS OF. Je to napsané v článku. :)

Ahoj, chci se zeptat ohledně otázky: How much do you know about the USA? How much do you know about those events?…Zde uplně přirozeně používám how much…, ale při dotazu proč je tam how much a ne how many neumím odpovědět, poradíte prosím?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od karolina86 vložený před 5 lety

Ahoj, chci se zeptat ohledně otázky: How much do you know about the USA? How much do you know about those events?…Zde uplně přirozeně používám how much…, ale při dotazu proč je tam how much a ne how many neumím odpovědět, poradíte prosím?

Protože znalost(i)/vě­domost(i) jsou nepočitatelné. :)

Ahoj,

spojení “my many friends”, resp. kombinace “my” a “many”, je ale v tomto případě v pořádku, že?

Díky za případnou odpověď.

Co chcete výrazem “my many friends” říct?

Přečtěte si znovu článek a najde tam napsáno, že many nelze normálně kombinovat s přivlastňovacími zájmeny nebo členy.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od chipmunk vložený před 4 lety

Co chcete výrazem “my many friends” říct?

Přečtěte si znovu článek a najde tam napsáno, že many nelze normálně kombinovat s přivlastňovacími zájmeny nebo členy.

Chtěl jsem tím vyjdářit “mnozí moji přátelé”. Podařilo se mi na těchto stránkách dohledat, že spojení “ONE OF MY MANY FRIENDS” je správně, z čehož jsem usoudil, že i samotné “my many friends” je v pořádku…

  • Když se v roce 2012 stal jednou z osobností města Otrokovic, přáli mu jeho početní přátelé především hodně zdraví. …his many friends wished him good health above all ..
  • Velmi důležitou úlohu v životě Prasátka-děvčátka hrají také Babička s Dědečkem a její početní přátele. … grandma, grandpa and her many friends …
  • Chtěli velký balkon, kde se dá posedět a grilovat s jejich početnými přáteli. … they wanted a large balcony where they could sit out and have barbecues with their many friends …
Odkaz na příspěvek Příspěvek od DesperateDan vložený před 4 lety
  • Když se v roce 2012 stal jednou z osobností města Otrokovic, přáli mu jeho početní přátelé především hodně zdraví. …his many friends wished him good health above all ..
  • Velmi důležitou úlohu v životě Prasátka-děvčátka hrají také Babička s Dědečkem a její početní přátele. … grandma, grandpa and her many friends …
  • Chtěli velký balkon, kde se dá posedět a grilovat s jejich početnými přáteli. … they wanted a large balcony where they could sit out and have barbecues with their many friends …

Děkuji za potvrzení, Dane! :)

Také děkuji uživateli DesperateDan, že to tak pěkně vysvětlil.

Výraz my many friends je v pořádku, to já nezpochybňuji. Ve svém předešlém příspěvku jsem chtěl jenom vědět co tím výrazem chcete říct, protože někteří lidé místo výrazu many of my friends používají my many friends ve významu mnoho mých přátel.

Jde o to, že slovíčko MANY může mít mnoho funkcí. Kromě determinátoru a zájmena totiž může být i přídavné jméno. Ve významu přídavného jména početný lze kombinovat s MY, YOUR, THESE.

O jaký slovní druh se jedná, mají hezky zpracované v Macmillan slovníku:

https://www.macmillandictionary.com/…british/many

Pro zajímavost

Two new species in as many minutes

Dva nové druhy za dvě minuty

A lot of people study English. Many people study English. Mohu použít obě možnosti?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před rokem

A lot of people study English. Many people study English. Mohu použít obě možnosti?

Můžete. Rozdíl mezi nimi je vysvětlený v článku. 🙂

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.