Help for English

seriál s titulky

 

to MattoniLover: Prečtěte si někdy obchodní podmínky, vetšina e-shopu je má stejné, cituji z vlastniho: Informace na webových stránkách jsou zčásti přebírány od třetích stran a mohou obsahovat věcné a technické nepřesnosti či typografické chyby a mohou být aktualizovány bez předchozího upozornení. Provozovatel tedy nemůže bezvýhradně garantovat správnost jejich obsahu.

Je fakt, že dodavatelé jsou na data poskytovaná prodejcům děsně skoupí. Sama jsem nedávno neuhádala reklamaci bezdrátových sluchátek, které nebylo možné nainstalovat pod Vistama, přestože to prodejce měl napsáno na shopu, ale výrobce to neudával. Pak vždy záleží na e-shopu jak se k tomu postaví, ale pro takové nesrovnalosti je tam právě ta 14-denní možnost vrátit zboží bez udání důvodu, tu já se sluchátky prošvihla protože to byl dárek k vánocům.

Já chtěl jednou vrátit vstupné do kina, když v programu psali „v původním znění s titulky“ a ono to bylo česky. Taky jsem to neuhádal. :-D

Ale to bylo dávno.

Tak to je dobrý :-) , to by mě ani nenapadlo chtít vrátit vstupné :-D .

Ona to byla strašná blbost a já na to tehdy šel jen proto, abych si procvičil angličtinu. DVD v té době ještě nebyla. :-(

Tak to chápu to naštve. :-)

Jo Marku o tom jste mluvil i ve svém článku odpovědí, Lioness vy jste ten článek nečetla ? (Bych se divila) Už tenkrát mne to pobavilo a uvědomila jsem si, jak jste musel bý zapálený pro angličtinu. Není div, že jste vzorem pro další. :-(

Článek jsem četla, ale nepamatuji se, že to tam Marek psal. Rychlost s jakou zapomínám se často blíží rychlosti světla. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 14 lety

Chtěla jsem si koupit nějaký seriál s eng titulky a zjistila jsem, že angličtí prodejci titulky na dvd většinou neuvádějí.Na Amazon.com jsem objevila seriál Matlock (prý)s titulky. Ale ouha. Když DVD přišlo, je bez titulků. Můžete mi prosím někdo poradit, kde zjistit, jestli dvd titulky obsahuje, nebo ne, dřív, než si ho objednám? (Dívala jsem se např. na seriály Californication a Life on Mars a prodejci titulky vůbec neuvádí…).

Neviem, či má zmysel reagovať na 13 rokov starý príspevok, ale ja si zisťujem, či DVD, ktoré si chcem kúpiť, majú titulky, tak, že hodím do gúgla názov seriálu + DVD (aby mi to nevyhadzovalo rovnomenné knihy a pod), vyberiem obrázky a hľadám zadnú stranu obalu, kde to býva napísané. Daktoré boxy majú onú informáciu na spodnej strane, ale občas dáka ústretová duša prefotí aj tú. Tiež si ten tovar nájdem na amazone či eBay, rozbalím všetky komentáre a zadám ctrl+F „subtitles“. Často sa nájdu ľudia, ktorí sa o titulkoch zmieňujú, buď nadšene, že tam sú – Francúz, ktorý sa učí anglicky, ale bez titulkov nerozumie, alebo rodený hovoriaci kritizujúci chýbajúce titulky, lebo tým pádom si to nemôžu pozrieť nepočujúci, prípadne sa zákazníci rozčuľujú, že v popise sú titulky uvedené, ale v skutočnosti sú len pri polke sérií. Skúsila som to aj tak, že som sa opýtala českého predajcu, ktorý to mal v ponuke, či sú tam určite titulky a dostala som odpoveď, že mi tú informáciu nemôžu poskytnúť, lebo nemajú ten tovar na sklade. A basta. Úžasné služby zákazníkom. Tak som si to zistila sama behom pár minút z amazonských komentárov. Samoobsluha to istí. A keď ide o dačo, čo fakt sakra strašne chcem, a neviem zistiť, či to titulky má, alebo viem, že nemá, tak si poviem, á čo, však sa k pozeraniu bez titulkov dopracujem! Potom si to položím na poličku, kochám sa a teším sa, až ten vytúžený čas nastane. Ňák sa mi tá kôpka zväčšuje a vytúžený čas si dáva načas, potvora, no ja neprestávam dúfať. Zatiaľ sa dobre bavím aj tak.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Nevena vložený před rokem

Neviem, či má zmysel reagovať na 13 rokov starý príspevok, ale ja si zisťujem, či DVD, ktoré si chcem kúpiť, majú titulky, tak, že hodím do gúgla názov seriálu + DVD (aby mi to nevyhadzovalo rovnomenné knihy a pod), vyberiem obrázky a hľadám zadnú stranu obalu, kde to býva napísané. Daktoré boxy majú onú informáciu na spodnej strane, ale občas dáka ústretová duša prefotí aj tú. Tiež si ten tovar nájdem na amazone či eBay, rozbalím všetky komentáre a zadám ctrl+F „subtitles“. Často sa nájdu ľudia, ktorí sa o titulkoch zmieňujú, buď nadšene, že tam sú – Francúz, ktorý sa učí anglicky, ale bez titulkov nerozumie, alebo rodený hovoriaci kritizujúci chýbajúce titulky, lebo tým pádom si to nemôžu pozrieť nepočujúci, prípadne sa zákazníci rozčuľujú, že v popise sú titulky uvedené, ale v skutočnosti sú len pri polke sérií. Skúsila som to aj tak, že som sa opýtala českého predajcu, ktorý to mal v ponuke, či sú tam určite titulky a dostala som odpoveď, že mi tú informáciu nemôžu poskytnúť, lebo nemajú ten tovar na sklade. A basta. Úžasné služby zákazníkom. Tak som si to zistila sama behom pár minút z amazonských komentárov. Samoobsluha to istí. A keď ide o dačo, čo fakt sakra strašne chcem, a neviem zistiť, či to titulky má, alebo viem, že nemá, tak si poviem, á čo, však sa k pozeraniu bez titulkov dopracujem! Potom si to položím na poličku, kochám sa a teším sa, až ten vytúžený čas nastane. Ňák sa mi tá kôpka zväčšuje a vytúžený čas si dáva načas, potvora, no ja neprestávam dúfať. Zatiaľ sa dobre bavím aj tak.

Obávám se, že většina lidí dnes už DVD vůbec kupovat nebude, protože mají několik streamovacích služeb, kdy ty titulky v 90 % budou a není potřeba se s tím takto (byť dobrodružně) zaobírat. 🙂
Pro mne je nyní ideální Netflix s možností přepínat třeba pět šest jazyků a několikrát více stop titulků, nicméně párkrát za rok si nějaké cizojazyčné DVD koupím (hlavně věci, co Netflix a jiné služby nenabízí).
Má sbírka DVD už je ostatně tak rozsáhlá, že ji nemohu nijak výrazně rozšiřovat, aniž bych musel něco většího vyhodit. 😛

Ja viem, že je to staromódne, ale ja mám proste rada papierové knihy a DVD. Zatiaľ sa našťastie predáva oboje.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Nevena vložený před rokem

Ja viem, že je to staromódne, ale ja mám proste rada papierové knihy a DVD. Zatiaľ sa našťastie predáva oboje.

S knihami jsem na tom stejně, ale DVD si odjakživa kupuji stejně jen proto, abych si je stáhl do PC. 😁
Nedávno jsem slyšel, že většina lidí nemá už dnes ani zařízení, na kterém by si DVD mohli pustit. 😮 Na čem si je pouštíte Vy? 🙂

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před rokem

S knihami jsem na tom stejně, ale DVD si odjakživa kupuji stejně jen proto, abych si je stáhl do PC. 😁
Nedávno jsem slyšel, že většina lidí nemá už dnes ani zařízení, na kterém by si DVD mohli pustit. 😮 Na čem si je pouštíte Vy? 🙂

Na videorekordéri s DVD prehrávačom, prosím pekne. Nie je to najnovší výkrik techniky, ale funguje. Inak, to dobrodružné pátranie spojené s ešte dobrodružnejším nakupovaním na zahraničných weboch je precvičovanie angličtiny v praxi, takže tie dévedéčka majú okrem bonusov ešte ďalšiu pridanú hodnotu.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.