Help for English

everybody

 

everybody is/everybody are ?? velké dilema:-O

EVERYBODY vždycky s IS.

děkuju, zmátl mě jeden text, kde to bylo použito nesprávně. Teď už jsem si jistá:-)

A jaky je rozdil mezi everybody a everyone, nikde jsem to bohuzel nenasel.

žádný rozdíl mezi EVERYBODY a EVERYONE není, stejně jako není rozdíl mezi SOMEONE a SOMEBODY, NO ONE a NOBODY, EVERYONE a EVERYBODY, ANYONE a ANYBODY.

And what about „nobody“ ?
Zde to neplatí?
Nobody knew the answer, did they? (neznáme pohlaví, proto they)
Nobody knows it.
Nobody know it.(To mi zní gramaticky nesprávně, ale asi se mýlím…?)

  • jedině nobody KNOWS.

Tak tedy: Nobody knows the answer, do they?
pořád v tom nějak nemám jasno.

Ano, přesně. Pokud potřebujeme za něco neurčitého použít zájmeno (somebody, anybody, nobody, a person, a student, a patient,, apod.) používáme zájmeno THEY/THEIR apod, abysme se vyhnuli velmi nešikovnému zájmenu ‚he or she‘, ‚his or her‘.

Rozumim tomu spravne ze ta veta: „Nobody knows the answer, do they?“ se ale nepouzije k tem nevedomim zakum ale v rozhovoru s nejakou treti osobou? Tedy kdyz bude stat ucitel pred nemou tridou tak by mohl rici: „nobody knows the answer, do YOU? A teprve ve sborovne se ho nekdo muze potom zeptat: "nobody knows the answer, do THEY?“ Rozumim spravne pouziti tech dovetku?

Ano, jistě.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.