Help for English

Some vs. Any

Komentáře k článku: Some vs. Any

Odkaz na příspěvek Příspěvek od todler vložený před 11 lety

Re: Re: Re: ahoj

Ahoj Marku, díky za super stránky. Můžu říct I HAVE NO PHONE místo I DON'T HAVE A PHONE.DÍK

Re: Re: Re: Re: ahoj

Můžete, ale je to tak trochu nepřirozené. Zbytečně dáváte důraz na to, že nemáte VŮBEC žádný, ani malý, ani velký, ani mobil, ani pevnou, ani Siemens, ani Nokii…

Obyčejné ‚nemám řádný telefon‘ se řekne ‚I don‘t have a phone'

Re: ???

zdůrazníte to přidáním JUST: You can't eat JUST ANY strawberry. – jen tak jakoukoliv

dobrý den, zajímá mě, jestli lze použít ANY a NO jako ŽÁDNÝ u podst. jm. v jednotném čísle.

Např. There is no person in the street.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 10 lety

dobrý den, zajímá mě, jestli lze použít ANY a NO jako ŽÁDNÝ u podst. jm. v jednotném čísle.

Např. There is no person in the street.

Re:

Ano, ale běžně se to nepoužívá, jen pro skutečně speciální zdůraznění a to spíše v psaných textech formálního či knižního charakteru.

Myslim, že jsem už na vašem webu viděl že máte vlastní vyukove CD k objednáni, nemohu to nikde najit :(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ivosi vložený před 10 lety

Myslim, že jsem už na vašem webu viděl že máte vlastní vyukove CD k objednáni, nemohu to nikde najit :(

Re:

Viz můj profil.

Re: any foods

Pokud to mělo znamenat, že všechna jídla obsahující pšenici, mu přivodí vyrážku, napsal bych to jinak. Místo „any“ bych dal „all“ a „bring out“ mi tam taky nesedí.

Re: any foods

FOODS – potraviny.

citam knihu napisanu zjednodusenou anglictinou uroven A2 a narazila som na kladne vety kde pouzili any, samozrejme nechapem preco nepouzili some?
napr. we can go anywhere you want and do anything you want.
he laughs and says that anything at all is fine by him.

Dobrý den, v testu bylo: You don't need any_______ because you can learn things from scratch. Doplnil jsem previous experiences-což bylo špatně. Správně mělo být previous experience. Proč by nešla i moje možnost? Děkuji za odpověď :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kan92 vložený před 9 lety

Dobrý den, v testu bylo: You don't need any_______ because you can learn things from scratch. Doplnil jsem previous experiences-což bylo špatně. Správně mělo být previous experience. Proč by nešla i moje možnost? Děkuji za odpověď :-)

Re:

experience (nepočitatelné) = zkušenost / zkušenosti
experience (počitatelné) = zážitek

Dopnil jste tedy: předchozí zážitky

Some?

Dobrý den, nepochopila jsem ve škole jednu větu, proč je v ní some- a ne any-?

Would you prefer to live somewhere very hot or somewhere very cold?

Děkuji za odpověď.

Re: Re:

Oxford u „no“ uvádí: „No student is to leave the room.“
Bohužel ale nijak nekomentuje, kdy to takto jde a kdy ne…

Mám menší dotaz.. Je věta: něco je pod stolem. – Something is under the table. Proč tam není There is something under the table?? Děkuju za odpověď.

co znamená ‘je věta’? Kde je věta? Jak víte, že je správně?
Správně je samozřejmě THERE'S SOMETHING UNDER THE TABLE.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.