Help for English

Spelling: Pravopisné změny

Komentáře k článku: Spelling: Pravopisné změny

jo, tohle se hodí

Velmi přínosné, hnedka to vezmu studentům na hodinu :-)

pravidla

Mám prosbu,existují přesně daná pravidla jak číst určité písmeno podle postavení ostatních písmen před a po něm následujících,nebo se to musí ,,nadřít"??např proč čtu jinak ,,a''ve slově man=muž a mane =hříva marble´=´kulič­ka.Nikde jsem to nenašla děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od začátečnice vložený před 13 lety

pravidla

Mám prosbu,existují přesně daná pravidla jak číst určité písmeno podle postavení ostatních písmen před a po něm následujících,nebo se to musí ,,nadřít"??např proč čtu jinak ,,a''ve slově man=muž a mane =hříva marble´=´kulič­ka.Nikde jsem to nenašla děkuji

Re: pravidla

Nejjednodušší je učit se každé slovo rovnou jak se píše i vyslovuje. Pravidla by byla moc složitá a zbytečná.

Re: Re: s/es

Potato, tomato sú pôvodne anglické slová ? Veď sú to slová z latinčiny.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před 11 lety

Re: Re: s/es

Potato, tomato sú pôvodne anglické slová ? Veď sú to slová z latinčiny.

Re: Re: Re: s/es

Většina slov přišla do angličtiny z nějakého jazyka… o to nejde, odkud to je. Jde o to, jestli jsou vnímána jako cizí slova a nebo slova přejatá. TOMATO a POTATO jsou vnímána jako anglická, proto TOMATOES, POTATOES.

PIANO, RADIO apod. jsou vnímána jako přejatá, proto PIANOS, RADIOS.

A jak říkám, tohle nemůže student vědětm, proto ne nutné většinou podívat se do slovníku, jak to množné číslo vypadá.

sit vs. visit

Jak je průběhový tvar od sit a visit? Od sit je sitting a visit je.. visitting? To by vypadalo děsně! Je tam tedy jen jedno t? A proč?

Re: sit vs. visit

Ale v článku se přece píše, že pokud není přízvuk na poslední slabice, nic se nezdvojuje.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.