Help for English

Present Perfect A

Komentáře k článku: Present Perfect A

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Re: Re: Dotaz

Ne, NOW na to nemá vliv. Leda že byste chtěl říct, že už za svůj život někdy ŽIL v Praze.

Prostě, ta věta neříká, CO SE UŽ STALO ale CO JE TEĎ.

Re: Re: Re: Re: Dotaz

No jasně, už tomu snad konečně rozumím. :) Velký dík za Váš čas.

Re: ??

Ne, neříkám tou částí věty, že ji teď čtu (to se říká až ve druhé číásti), ale KDY jsem začal. V takových případech VŽDY minulý čas.

Re: Re: Dotaz

Vysvětlení u 2) nerozumím.

Nevztahuje se to „LAST MONTH“ právě ke slovesu „STARTED“ – které tedy je ve větě v minulém čase?

HAVEN´T FINISHED yet – by se vztahovalo k přítomnosti (ještě doposud – tedy předpřítomný čas).

Můžete mi prosím říct, kde uvažuji špatně.

Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od filippo vložený před 14 lety

Re: Re: Dotaz

Vysvětlení u 2) nerozumím.

Nevztahuje se to „LAST MONTH“ právě ke slovesu „STARTED“ – které tedy je ve větě v minulém čase?

HAVEN´T FINISHED yet – by se vztahovalo k přítomnosti (ještě doposud – tedy předpřítomný čas).

Můžete mi prosím říct, kde uvažuji špatně.

Díky

Re: Re: Re: Dotaz

ANo, asi jsem si to špatně přečetl. Píšu, že je tam LAST MONTH a proto minulý čas. Ten tam taky je. Asi jsem tam původně viděl předpřítomný. Ta věta je správně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Re: Re: Dotaz

ANo, asi jsem si to špatně přečetl. Píšu, že je tam LAST MONTH a proto minulý čas. Ten tam taky je. Asi jsem tam původně viděl předpřítomný. Ta věta je správně.

Re: Re: Re: Re: Dotaz

děkuji za vysvětlení

nehodilo by se test pojmenovat jinak nez present perfect, kdyz jsou spravnou odpovedi i minuly ci pritomny cas. Cloveka to potom svadi, vyplnovat vse v predpritomnem ca­se.

veta 2

Prepacte ten predosly nepodareny kometar :oops:

Chcela som sa spytat preco v druhej vete nemoze byt ‚I ve been travelling‘ ak by to cyklista hovoril niekomu v case ked este bol na cestach.

dakujem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od sonix vložený před 13 lety

veta 2

Prepacte ten predosly nepodareny kometar :oops:

Chcela som sa spytat preco v druhej vete nemoze byt ‚I ve been travelling‘ ak by to cyklista hovoril niekomu v case ked este bol na cestach.

dakujem

Re: veta 2

Protože je tu KOLIK KILOMETRŮ ujel. To už je uzavřené, to už je dosažené.

Re:

:-) :-) Tak potom prečo je to v sekcii Testy ?

Dobrý den, mám dotaz, neměl by věta č.7 “She has been in hospital…” spíše vypadat takto “She has been to hospital…” ? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chriz vložený před 12 lety

Dobrý den, mám dotaz, neměl by věta č.7 “She has been in hospital…” spíše vypadat takto “She has been to hospital…” ? Děkuji

Asi vás tady mate to I have been to London. apod. Rozdíl je v tom, že když jste v nemocnici, tak tam nejdete na výlet, prohlídku a zpět. Tam jste nějakou tu dobu, většinou ležíte na jednom místě, léčíte se… Je to taky uzavřený prostor, budova, proto IN.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 12 lety

Asi vás tady mate to I have been to London. apod. Rozdíl je v tom, že když jste v nemocnici, tak tam nejdete na výlet, prohlídku a zpět. Tam jste nějakou tu dobu, většinou ležíte na jednom místě, léčíte se… Je to taky uzavřený prostor, budova, proto IN.

Děkuji :)

Dobry den, chcel by som sa spytat ako ma byt tato veta: Tom worked / has been working as a postman for the past month. Nemal by tam byt past simple kedze je tam urceny cas ?

FOR THE PAST MONTH = posledních 30 dní. Neříkáme KDY TAM PRACOVAL ale JAK DLOUHO tam pracuje. Klasický případ předpřítomného ča­su.

Bylo by špatně “They had been living here for many years.”? Připadá mi to nejsamozřejmější, bohužel to nebylo v nabídce, tak jsem si s tím nevěděla rady, minulý mi tam neseděl…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.