Help for English

Budoucí čas

Komentáře k článku: Budoucí čas

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

Je to samozřejmě špatně a v článku najdete PROČ.

Re: Re:

A to je spatne kazdy z mych uvedenych prikladu??I to I Will cry-bubu brecet??

???????

za WILL musí být vždycky sloveso (pokud se nejedná o krátkou odpověď jako YES, I WILL).

Proto je: I WILL SIT, I WILL DANCE, I WILL BE. Nikdy samotné I WILL ve významu např. BUDU DOMA.-toto jste napsal na jeden dotaz ktery byl smerovan na stejnou problematiku.a stoho soudim ze za WILL MUSI STAT VZDY SLOVESO–I WILL NEED IT-BUDU TO POTREBOVAT,I WILL CRY.-BUDU PLAKAT,I WILL SLEEP.-BUDU SPAT,A WILL ANGRY BUDU NASTVANY,a co takhle :I WILL HAPPY._ a myslim si ze tady zadne sloveso BE nepatri bud jsem ja takovy HLUPAK nebo uz nevim pane parku cry,sleep,angry…to jsou prece vsechno slovesa?????? :-( :-( :-( :-(

ohh pardon pane Marku :-) to uz sem vas asi urcite nastval s tim pane parku

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Homeboy vložený před 14 lety

???????

za WILL musí být vždycky sloveso (pokud se nejedná o krátkou odpověď jako YES, I WILL).

Proto je: I WILL SIT, I WILL DANCE, I WILL BE. Nikdy samotné I WILL ve významu např. BUDU DOMA.-toto jste napsal na jeden dotaz ktery byl smerovan na stejnou problematiku.a stoho soudim ze za WILL MUSI STAT VZDY SLOVESO–I WILL NEED IT-BUDU TO POTREBOVAT,I WILL CRY.-BUDU PLAKAT,I WILL SLEEP.-BUDU SPAT,A WILL ANGRY BUDU NASTVANY,a co takhle :I WILL HAPPY._ a myslim si ze tady zadne sloveso BE nepatri bud jsem ja takovy HLUPAK nebo uz nevim pane parku cry,sleep,angry…to jsou prece vsechno slovesa?????? :-( :-( :-( :-(

Re: ???????

odkdy je ANGRY nebo HAPPY sloveso? Proto jsou ty poslední dvě věty špatně. V článku to snad píšu.

Když tedy říkám, že za WILL je sloveso, nemůýe nikdy být věta I WILL HAPPY nebo I WILL ANGRY, stejně jako nemůže být I WILL AT HOME.

OHH :idea: :idea: tak ted konecne se mi rozvitilo v hlave strasne moc vam dekuju pane Marku nekteri lide by se meli ucit svuj rodny jazyk nez se pusti do uceni jineho jazyka TAK JAKO JA.prominte za moje stupidni pripominky a jeste jednou diky.

diky moc uz to konecne chapu diky :-D

Will x going to

Kamarád mi odepsal na to, že mám hodně učení větu: but you are going to be educated. Myslím, že je to špatně, že by mělo být: but you will be educated, ale nevím, jak to mám vysvětlit. Děkuji

Re: Will x going to

je to jedno:
you are going to be – úsudek na základě toho, co vidí
you will be – prostě názor

To Express a Prediction

Na englishpage.com je uvedené:

Both „will“ and „be going to“ can express the idea of a general prediction about the future. Predictions are guesses about what might happen in the future. In „prediction“ sentences, the subject usually has little control over the future and therefore USES 1–3 do not apply. In the following examples, there is no difference in meaning.

Pr.: John Smith is going to be the next President. = John Smith will be the next President.

Teda by som mohol aj vašu vetu v 2. bode pri „will“:

I think he's going to be late again.

Nie je tak?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ales1603 vložený před 14 lety

To Express a Prediction

Na englishpage.com je uvedené:

Both „will“ and „be going to“ can express the idea of a general prediction about the future. Predictions are guesses about what might happen in the future. In „prediction“ sentences, the subject usually has little control over the future and therefore USES 1–3 do not apply. In the following examples, there is no difference in meaning.

Pr.: John Smith is going to be the next President. = John Smith will be the next President.

Teda by som mohol aj vašu vetu v 2. bode pri „will“:

I think he's going to be late again.

Nie je tak?

Re: To Express a Prediction

Ano.

going to go, going to come

Ahoj, jsem studentem VŠ. Učitelka nám sdělila, že going to come, doing to go se nikdy nepoužívá, že je to špatně. Jak ji mohu přesvědčit že tomu tak není? Argument, že jsem to četl na netu není adekvátní..Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od rumbumbac vložený před 13 lety

going to go, going to come

Ahoj, jsem studentem VŠ. Učitelka nám sdělila, že going to come, doing to go se nikdy nepoužívá, že je to špatně. Jak ji mohu přesvědčit že tomu tak není? Argument, že jsem to četl na netu není adekvátní..Děkuji

Re: going to go, going to come

Píšu o tom v článku „polovičatá pravidla“ věnovaném spojení GOING TO. Nejste první, komu tato polopravda byla prezentovaná jako svatá.

Re: Re: going to go, going to come

Ano, již jsem si tento článek přečetl, ale chtěl jsem vědět, zda to mohu učitelce nějak dokázat, jde mi o princip..

ahoj chci se zeptat, jestli na otázku s WILL můžu reagovat vazbou GOING TO
např .Will you do your homework?
yes, I am going to do ..

Re: fakta

tady by bylo I'M GOING TO.

WILL je spíše jako slib, výhrůžka či momentální rozhodnutí. Takl jo, já tedy Vaší učitelkou budu.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.