Help for English

Interpunkce: velká písmena v angličtině

Komentáře k článku: Interpunkce: velká písmena v angličtině

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pufflie vložený před 6 lety

Dobrý den, několikrát jsem viděla I (já) s malým písmenem. Většinou to bylo na plakátech (např. mi doma visí how i met your mother) nebo třeba v nápisech na tričkách atd. Je to tedy špatně a uděláno tak třeba schválně, nebo se malé písmeno dá v určitých výjimkách použít?

Předem děkuji :-)

To je tak schválně, aby to vypadalo ‘cool’. Je to ale nespisovné a v textu (knihách, novinách, časopisech…) to neuvidíte. Často to používají např. i v textech písní v bookletech u CD. Tam se nějak konvencí nedrží. Stejně jako občas píší celý text kapitálkami, klidně napíšou naopak celý text malými písmeny.

Důležité ale je: NIKDY toto nepoužívejte např. v písemném projevu ve škole, v dopisech apod. V neformálních mailech nebo na chatu si ale samozřejmě člověk může dělat, co chce.

Dobrý den, myslíte si že jsem zvolila správě velká písmena v názvu pro mou práci?Pozemková kniha města Štramberk z let (1636) 1676 – 1824. Výběrový katalog. Sales Register of Štramberk Town for the years (1636) 1676 – 1824. Selective catalogue. děkuji za jakékoliv připomínky

ahoj vsem, dovolte mi prosim dotaz, jak spravne napsat s ohledem na velka a mala pismena nazev zaverecne prace

The issue of alcoholism in the family

Dekuji za odpoved.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jartoo vložený před 3 lety

ahoj vsem, dovolte mi prosim dotaz, jak spravne napsat s ohledem na velka a mala pismena nazev zaverecne prace

The issue of alcoholism in the family

Dekuji za odpoved.

Asi bych volil velká písmena u významových podstatných jmen, tedy:

The Issue of Alcoholism in the Family

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 3 lety

Asi bych volil velká písmena u významových podstatných jmen, tedy:

The Issue of Alcoholism in the Family

Díky, udělám to tak.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.