Help for English

Anglické pozdravy

Komentáře k článku: Anglické pozdravy

 

:-) taky užitečný

Super

Moc hezký článek, opět mě potěšil i dost poučil. :)

Mě bych otázku. Sice píšete, že odpověď na „How are you?“ nikoho nezajímá, ale co když se budu mít třeba hodně špatně (třeba mi umřel někdo blízký), to by pak asi nebylo dobré říct, že se mám skvěle, ne?

A co fráze „How do you do?“ Je nějaká rozdíl oproti „How are you?“ mohl by jste se o tom taky kdyžtak zmínit článku.

Slyšel jsem, že pozdrav „good day“ je zcela běžně používaný v Austrálii? Je to pravda?
A ještě, že se také neformálně používá místo „How are you?“ „How's it going?“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 17 lety

Super

Moc hezký článek, opět mě potěšil i dost poučil. :)

Mě bych otázku. Sice píšete, že odpověď na „How are you?“ nikoho nezajímá, ale co když se budu mít třeba hodně špatně (třeba mi umřel někdo blízký), to by pak asi nebylo dobré říct, že se mám skvěle, ne?

A co fráze „How do you do?“ Je nějaká rozdíl oproti „How are you?“ mohl by jste se o tom taky kdyžtak zmínit článku.

Re: Super

HOW DO YOU DO vlastně není otázka, používá se jako fráze při představování, lze ji přeložit českou frází ‚těší mě‘. Na ni se neodpovídá. Pouze ji použijí obě strany. Podají si ruce, jeden řekne HOW DO YOU DO, druhý řekne HOW DO YOU DO.

To s tím úmrtím je jasné, ale pokud se jen tak s někým potkáte a pozdravíte, ani to asi nebudete rozpitvávat. Záleží to ale na situaci. Samozřejmě je možné to tomu druhému říct, že se máte mizerně, obzvlášť pokud je to někdo známý.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marcuss vložený před 17 lety

Slyšel jsem, že pozdrav „good day“ je zcela běžně používaný v Austrálii? Je to pravda?
A ještě, že se také neformálně používá místo „How are you?“ „How's it going?“.

Re:

Samozřejmě různých pozdravů ve všech anglicky mluvících zemích je spousta, obzvláště v hovorové řeči, místo HOW ARE YOU se tedy dá použít např. WHAT'S UP? HOW ARE YOU DOING? HOW HAVE YOU BEEN? HOWDY. HOW'S IT GOING? atd atd.

To s tím GOOD DAY v Austrálii nevím. Možné to ale je. Normálně se to ale používá pro loučení.

apendix

z Velké Británie můžu připojit jako velmi frekventovaný pozdrav halvně mezi nižší vrstvou frázi „All right?“(rising tone) a taky "How (r – vynechává se v běžný řeči) you getting on?

Super i ty komentáře :-)

Re: Re:

Potvrzuji, že v Austrálii se používá při uvítání i výraz Good day (krátká verze G´day), znám jednoho australana a často používá výraz G´day mate (což znamená v kl. angl. Hello friend). Howzit goin? (How is it going?) je jako How are you?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od nunulka vložený před 17 lety

Re: Re:

Potvrzuji, že v Austrálii se používá při uvítání i výraz Good day (krátká verze G´day), znám jednoho australana a často používá výraz G´day mate (což znamená v kl. angl. Hello friend). Howzit goin? (How is it going?) je jako How are you?

Re: Re: Re:

Ještě doporučuji na aussie expressions tyto stránky koalanet.com.au­/australian-slang.html

Odkaz na příspěvek Příspěvek od nunulka vložený před 17 lety

Re: Re: Re:

Ještě doporučuji na aussie expressions tyto stránky koalanet.com.au­/australian-slang.html

Re: Re: Re: Re:

Velice se omlouvám, nyní jsem zjistila, že se nesmí vkládat odkazy.

Uzitecny clanek, nejcasteji slysim How are you a to spis od starsich lidi.Mladi spise reknou how you doing , what's up ,etc

Pozdravy

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat k těm pozdravům jestli neexistují nějaké další,protože jsem byl 2 měsíce v yahraničí a slyšel jsem i něco jako nebude to úplně přesně ale něco s going nějaký pozdrav nebo něco jako jak to jde nebo jak se máš.Tak se ptám jestli jich neexistuje víc form i neform pozdravů. Děkuji přeji hezký den.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Falkon vložený před 17 lety

Pozdravy

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat k těm pozdravům jestli neexistují nějaké další,protože jsem byl 2 měsíce v yahraničí a slyšel jsem i něco jako nebude to úplně přesně ale něco s going nějaký pozdrav nebo něco jako jak to jde nebo jak se máš.Tak se ptám jestli jich neexistuje víc form i neform pozdravů. Děkuji přeji hezký den.

Re: Pozdravy

Jistě, pozdravů, obzvláště neformálních existují tucty. Ten váš, to bylo pravděpodobně HOW'S IT GOING? (něco jako ‚jak to de?‘)

Děkuji,za předešlé vysvětlení. Ale ještě mě vrtá hlavou co znamená Hivi goi go. Omlouvám se nevím jak se to píše ani vyslovuje. Tuto větu říká hodně angličanů a často se to objevuje v PC hrách. Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Falkon vložený před 17 lety

Děkuji,za předešlé vysvětlení. Ale ještě mě vrtá hlavou co znamená Hivi goi go. Omlouvám se nevím jak se to píše ani vyslovuje. Tuto větu říká hodně angličanů a často se to objevuje v PC hrách. Děkuji

Re:

Z vašeho HIVI GOI GO asi nic nevymyslím. :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.