Help for English

Anglické pozdravy

Komentáře k článku: Anglické pozdravy

 

neco jako pojdmě je Let´s go! ale něco podobného

Opravdu super.. a hodně poučné!!! :-)

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat co znamená " Here we go again"

Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Falkon vložený před 17 lety

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat co znamená " Here we go again"

Děkuji

Re:

např. ‚už je to tu zase‘. Záleží hodně na kontextu, aby to bylo možné jednoznačně přeložit.

Poucne 8-) To je proste radost cist 8-)

pomoc

Ahojky jsem nová a zrovna začínám s angličtinou kromě barev a pozdravu a počítání do desíti neumím vůbec nic pomůže mi někdo na kupování drahých knih nebo placení rektora nemám, ale moc bych potřebovala se anglicky naučit pomůžete mi prosíím.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od belezetka vložený před 16 lety

pomoc

Ahojky jsem nová a zrovna začínám s angličtinou kromě barev a pozdravu a počítání do desíti neumím vůbec nic pomůže mi někdo na kupování drahých knih nebo placení rektora nemám, ale moc bych potřebovala se anglicky naučit pomůžete mi prosíím.

Re: pomoc

no, platit si „rektora“ by bylo asi hodně drahé. Asi ale myslíte „lektora“.

A jestli pomůžeme? Ano, k tomu je tu tento kurz.

dobrý den pane učiteli

Chtěla bych se zeptat, jak přeložit dobrý den paní učitelko/pane učiteli. Používá se Good morning, teacher? (bez titulu Mrs nebo Mr?) nebo se říká jen Good morning, Mr/Miss ? Je pak jedno jestli je to paní nebo slečna? Děkuji

Re: Re: pozdravy

myslím, že to je taky TENT.

Re: dobrý den pane učiteli

GOOD MORNING, SIR / GOOD MORNING, MADAM / GOOD MORNING, MISS.

Re:

Ne, nic se nestane.

Re: dotaz na slovo cheers

je možné, že to tal někdo používá, ale CHEERS je při přípitku „nazdraví“

Re: Have a nice day

např. YOU TOO.

Re: Good day (to youi)

Je to jako kdybyste řekl ‚Přeji Vám dobrý den‘.

Re: Re:

tak s tým GOOD DAY je to pravda. V Austrálii sa to dosť používa napr. „G'Day mate… What's up?“ Myslím si že to skôr patrí medzi slang;)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.