Help for English

Frázová slovesa se slovesem GET #1

Komentáře k článku: Frázová slovesa se slovesem GET #1

Great article

Very good.
I'm added this one site to bookmark.
Keep up the good work.

To ale nejsou zdaleka všechna frázová slovesa s GET, že ne? Bude následovat druhé pokračování?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Angie vložený před 12 lety

To ale nejsou zdaleka všechna frázová slovesa s GET, že ne? Bude následovat druhé pokračování?

Re:

Ano, zítra bude pokračování. :-)

použité časy

Dobrý večer,jde tu sice o frázová slovesa,ale chtěla bych se zeptat proč ve větě ,,I've been kicked out because I got behind with my rent,, je v první části použitý předpřítomný čas a v druhé u slovesa got minulý? Já tomu rozumím tak,že nejprve jsem nezaplatil a potom jsem byl vyhozen,takže v první části věty bych použila čas minulý a v druhé předminulý.Ale asi to tedy chápu špatně a potřebovala bych vědět v čem se mýlím. DĚKUJI :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od renavon vložený před 12 lety

použité časy

Dobrý večer,jde tu sice o frázová slovesa,ale chtěla bych se zeptat proč ve větě ,,I've been kicked out because I got behind with my rent,, je v první části použitý předpřítomný čas a v druhé u slovesa got minulý? Já tomu rozumím tak,že nejprve jsem nezaplatil a potom jsem byl vyhozen,takže v první části věty bych použila čas minulý a v druhé předminulý.Ale asi to tedy chápu špatně a potřebovala bych vědět v čem se mýlím. DĚKUJI :-)

Re: použité časy

Protože první věta říká něco o současnosti: jsem vyhozenej, vyhodili mě, mám peška. Druhá věta neříká nic o současnosti, že bych teď měl zpoždění, že bych teď byl ve skluzu… mluví o minulosti, o tom, co se předtím stalo. Proto pouze minulý čas.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re: použité časy

Protože první věta říká něco o současnosti: jsem vyhozenej, vyhodili mě, mám peška. Druhá věta neříká nic o současnosti, že bych teď měl zpoždění, že bych teď byl ve skluzu… mluví o minulosti, o tom, co se předtím stalo. Proto pouze minulý čas.

Re: Re: použité časy

Děkuji za rychlou odpověď.

naozaj uzitocne frazy..iba jednu otazku mam..nemalo by byt vo vete v jednom z prikladov – How do get on with your students? How do you get on with your students?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ali1964 vložený před 11 lety

naozaj uzitocne frazy..iba jednu otazku mam..nemalo by byt vo vete v jednom z prikladov – How do get on with your students? How do you get on with your students?

Re:

ano, mělo. Díky, doplním.

Dotaz

Chtěl jsem se zeptat jak řešit situaci, kdy jsem chtěl spolužákům těchto stránek doporučit článek, který souvisí s tímto tématem ? Byl označen jako SPAM (přehlédl jsem, že nemám vkládat odkazy). Mám ho dát ho do diskuze ?
K mnoha článkům se vracím a čtu si znovu i diskuzi, protože s tématem souvisí. Váš nový vyhledávač mi témata najde, ale příspěvky v diskuzním fóru ne. Mohl bych ho nakopírovat ? Jde o cca 370 slov.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jirka vložený před 11 lety

Dotaz

Chtěl jsem se zeptat jak řešit situaci, kdy jsem chtěl spolužákům těchto stránek doporučit článek, který souvisí s tímto tématem ? Byl označen jako SPAM (přehlédl jsem, že nemám vkládat odkazy). Mám ho dát ho do diskuze ?
K mnoha článkům se vracím a čtu si znovu i diskuzi, protože s tématem souvisí. Váš nový vyhledávač mi témata najde, ale příspěvky v diskuzním fóru ne. Mohl bych ho nakopírovat ? Jde o cca 370 slov.

Re: Dotaz

Pokud chcete přidat odkaz, napište ho bez úvodního HTTP popř. i bez WWW. Kdo chce, tak si to nakopíruje do okna vyhledávače a článek najde. Pak to myslím antispamovou kontrolou projde.

Get – článek od rodilého mluvčího

Děkuji panu Vítovi za odpověď.Takže můj přispěvek. Článek popisuje cestu do Německa. Jsou tam popsány dvě verze jedna z použitím get a druhá bez. Můžete je porovnat. Článek najdete na této stránce
listen-to-english.com/in­dex.php?date=2006–06&page=3

úplně dole

rozdíl

Dobrý den, prosím Vás chtěla bych se zeptat, jestli je nějaký rozdíl mezi FALL BEHIND a GET BEHIND WITH. Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavla vložený před 11 lety

rozdíl

Dobrý den, prosím Vás chtěla bych se zeptat, jestli je nějaký rozdíl mezi FALL BEHIND a GET BEHIND WITH. Děkuji.

Re: rozdíl

Ve významu, že je někdo s něčím pozadu, rozdíl není.

Get over

Dobrý den, jen pro pořádek, když budu chtít říct, že musím překonat bolest tak věta bude znít I've to get over the pain. ??? Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od silent boy vložený před 10 lety

Get over

Dobrý den, jen pro pořádek, když budu chtít říct, že musím překonat bolest tak věta bude znít I've to get over the pain. ??? Děkuji.

Re: Get over

ANo, i tak to jde říct.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.