Help for English

Frázová slovesa se slovesem GET #1

Komentáře k článku: Frázová slovesa se slovesem GET (1)

 

get over

Zdravím Marku,
Jak přeložit např. větu – Nemohu se vyrovnat s tím, že jsi mě opustil. Jde mi o to souvětí – zda se v překladu zkrátí třeba gerundiem nebo zda zůstane a v jaké podobě. V češtině obvykle používáme vazbu – nemohu se vyrovnat (smířit) s tím, že…
Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od michavon vložený před 14 lety

get over

Zdravím Marku,
Jak přeložit např. větu – Nemohu se vyrovnat s tím, že jsi mě opustil. Jde mi o to souvětí – zda se v překladu zkrátí třeba gerundiem nebo zda zůstane a v jaké podobě. V češtině obvykle používáme vazbu – nemohu se vyrovnat (smířit) s tím, že…
Díky

Re: get over

I can't get over the fact that he left me.

Gerundium bych tam nepoužil, bylo by to nepřirozené a přitažené za vlasy – I can't get over him/his leaving me.

Toto: You're studying? How are you getting on? nepoznám. Otázka by sa mala tvoriť: Are you studying? Je povolené v otázke použiť stiahnutý tvar a tým pádom sa ale akoby menil slovosled v otázke? Je k tomu niekde nejaký článok? hambím sa, že sa to pýtam, ale naozaj to nepoznám. Ďakujem za odpoved

You're studying? – viz článek Otázky ANO/NE s oznamovacím slovosledem.

Dobry den. Lze u frazoveho slovesa pouzit nasledujici vetu?

I can´t get over my dad death. Dekuji za odpoved.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ipralin vložený před 11 lety

Dobry den. Lze u frazoveho slovesa pouzit nasledujici vetu?

I can´t get over my dad death. Dekuji za odpoved.

Pokud přidáte possessive , tak je to v pořádku: “… my Dad's death.”

Myslel jsem si… :) Dekuji.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.