Help for English

Frázová slovesa se slovesem PUT

Komentáře k článku: Frázová slovesa se slovesem PUT

zapamatování si „put off“

Never put off till tomorrow what you can do today-toto je zase má verze zapamatování si frázového slovesa put off-klasické přísloví co můžeš udělat dnes neodkládej na zítřek.

Nemáte nějakou pomůcku či radu jak posoudit, kdy můžeme rozdělit frázové sloveso a kdy ne? Turn off it…turn it off a pod.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Věra vložený před 12 lety

Nemáte nějakou pomůcku či radu jak posoudit, kdy můžeme rozdělit frázové sloveso a kdy ne? Turn off it…turn it off a pod.

Re:

Ano, samozřejmě mám. Je to jednoduché. Najdete to v mém článku ‚Frázová slovesa‘ v sekci Gramatika:

www.helpforenglish.cz/…ova-slovesa/

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re:

Ano, samozřejmě mám. Je to jednoduché. Najdete to v mém článku ‚Frázová slovesa‘ v sekci Gramatika:

www.helpforenglish.cz/…ova-slovesa/

Re: Re:

Díky moc :)

poznámka

Jenom drobná poznámka. Na konci prvního odstavce zústalo nakopírované BRING místi PUT.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 11 lety

poznámka

Jenom drobná poznámka. Na konci prvního odstavce zústalo nakopírované BRING místi PUT.

Re: poznámka

Už to vidím. Díky, opravím.

PUT FORWARD

Ještě bych chtěl upozornit ty, co čtou i komentáře, že ačkoliv PUT FORWARD není ve výčtu uvedeno, v testíku se vyskytuje.

put forward = navrhnout, předložit (návrh)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

Re: poznámka

Už to vidím. Díky, opravím.

Re: Re: poznámka

Tak to je fofr :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 11 lety

Re: Re: poznámka

Tak to je fofr :-)

Re: Re: Re: poznámka

:-)

Zdravim, jen bych chtela upozornit, ze v PUT THROUGH Vám chybí v příkladu Could you put me throuhg.. ,,r". Jinak děkuju za vyborné vysvětlení frazových sloves, po 10 letech angličtiny jsem se je naučila až dnes :oops: Mějte se :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabule vložený před 11 lety

Zdravim, jen bych chtela upozornit, ze v PUT THROUGH Vám chybí v příkladu Could you put me throuhg.. ,,r". Jinak děkuju za vyborné vysvětlení frazových sloves, po 10 letech angličtiny jsem se je naučila až dnes :oops: Mějte se :-D

Re:

Díky, hned opravím.

put out

Dobry den, chtel bych se zeptat na PUT OUT. Pouziva se i ve vyznamu „otravovat“? Mam naucene souveti: Are you sure it's ok to stay with you? I don't want to put you out.

I love this web!!!

Přesně tohle právě potřebuju :-D
Thank You so much!!!

chybějící písmeno

Díky za fajn článek. Pouze slovo „Complant“(u slo­vesa Put sb through) by mělo být „Complaint“. V jednom slovníku jsem našel i „Complaints“ Bylo by to možné použít?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jarda vložený před 11 lety

chybějící písmeno

Díky za fajn článek. Pouze slovo „Complant“(u slo­vesa Put sb through) by mělo být „Complaint“. V jednom slovníku jsem našel i „Complaints“ Bylo by to možné použít?

Re: chybějící písmeno

Opraveno… díky.

COMPLAINTS se také používá, COMPLAINT je ale častější.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.