Help for English

apostrof

 

Ahojte…
Ako spravne zadat apostrof do slova? Stalo sa mi pri niektorych testoch, ze som zadala dlzen s medzerou a vyhodnotilo mi to ako nespravnu odpoved…

Pokud nemáte apostrof přímo na klávesnici, myslím, že je to kód číslo 0146 v ASCII tabulce.
Zadává se: ALT/0146 (na místě, kde chcete napsat apostrof).
Pokud jsem se netrefila, ASCII tabulku najdete lehce na internetu.

Jé, děkuji. O tomto jsem nevěděl. Vždycky jsem si přehazoval z české na anglickou klávesnici, abych mohl apostrof napsat.

Na klávesnici normálně je, je někde poblíž ENTER, zmáčnete SHIFT a k tomu klávesu nad ENTER.

Já mám apostrof vedle back, zmáčknout se shift, na české klávesnici. Nikdy mi to nedělalo problémy, ani v testech na HFE. Vypadá takto '

Klávesnice jsou různé a nejrůznější. Já mám např. apostrof nad SHIFT vedle ENTER.
Už jsem se setkala s klávesnicemi, kde opravdu není jednoduché apostrof jen tak vydolovat.
Pomocí ASCII kódu jsem si např. zvykla psát i „zavináč“ @. Nemusím tak být závislá na typu klávesnice (když si např. chci stáhnout poštu na cizím počítači a potřebuji napsat svou email. adresu).
:-)

Dakujem za odpovede… Pracujem na notebooku a ten apostrof som este nenasla… Nasla som dlzne, ciarky, kruzky a ine znaky…
Takze vyuzijem ten ASCII kod… este raz vdaka…
:-)

mám podobný problém- taky marně hledám už několik dní apostrof. Tak díky za info.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.