Help for English

Vazba THERE IS / ARE

Komentáře k článku: Vazba THERE IS / ARE

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ficko vložený před 15 lety

There was/were

Dobrý deň!
Chcem sa opýtať kde nájdem ako a kedy sa používa There was /were aký je rozdiel medzi tým a pod. Ďakujem

Re: There was/were

Je to ta stejná vazba, o které se tu mluví, akorát v minulosti. Nic zvláštního. prostě někde někdy něco bylo.

Máte nějaký konkrétní dotaz?

Re: Re: There was/were

No mám na mysli napr. kedy je was a kedy were.
veta:
1. V reštaurácii bolo 5 ľudí. al. v slovenčine sa to dá povedať aj V reštaurácii boli piati ľudia.
a v angličtine bude neviem či to napíšem správne:
There was five people in the restaurant.
al. There were five people in the restaurant.
vo väzba There is/are je že sa pýtame: Čo je tam?
a vo There was/were to bude otázka Čo tam bolo? myslím si to tak správne. A ak my vy môžete napísať nejaké príkladové vety na obidva spôsoby kedy je was a were mňa napadla momentálne iba táto čo som napísal. Ďakujem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ficko vložený před 15 lety

Re: Re: There was/were

No mám na mysli napr. kedy je was a kedy were.
veta:
1. V reštaurácii bolo 5 ľudí. al. v slovenčine sa to dá povedať aj V reštaurácii boli piati ľudia.
a v angličtine bude neviem či to napíšem správne:
There was five people in the restaurant.
al. There were five people in the restaurant.
vo väzba There is/are je že sa pýtame: Čo je tam?
a vo There was/were to bude otázka Čo tam bolo? myslím si to tak správne. A ak my vy môžete napísať nejaké príkladové vety na obidva spôsoby kedy je was a were mňa napadla momentálne iba táto čo som napísal. Ďakujem

Re: Re: Re: There was/were

THERE WERE 5 PEOPLE.
THERE WERE A LOT OF PEOPLE.

THERE WAS A DOG AND TWO CATS
THERE WERE TWO CATS AND A DOG.

THE DOG AND THE TWO CATS WERE OUTSIDE.
THE TWO CATS AND THE DOG WERE OUTSIDE.

OK ďakujem za rýchlu odpoveď už som to pochopil aspoň si myslím množné číslo were a jednotné was.

Ahoj!
Mám trochu problém pochopit over there. Kedy sa ma používat tato vazba?
veta- There are two new buildings over there.
Prečo na konci jednoducho nestači there are ako na zaciatku?
Dakujem moc a este chcem pogratulovat k tomu europskemu oceneniu a tesim sa ze máme tu možnost učit sa s tak výnimočným učitelom.

no mam tam chybu ! Myslela som na konci len there nie there are. :-)

a ešte ona veta o štyroch izbach , bolo by zle napísat-
Our apartment has four rooms.
? takto napísanu vetu by angličan nepochopil správne ?

Dobrý den.Jestliže píšu do inzerátu,kde se nachází nové sportovní centrum,použiji vazbu THERE IS opposite Grand Hotel atd…?Nebo napíšu…IT is opposite Grand Hotel atd..Děkuji moc za odpověd.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kačkaH. vložený před 15 lety

Dobrý den.Jestliže píšu do inzerátu,kde se nachází nové sportovní centrum,použiji vazbu THERE IS opposite Grand Hotel atd…?Nebo napíšu…IT is opposite Grand Hotel atd..Děkuji moc za odpověd.

Re:

Je to v článku vysvětlené. Přečtěte si prosím hlavně část „kdy THERE IS nepoužívat“.

Dotaz na vazbu s jinými slovesy

Ahoj, články jsou přehledné, dobře vysvětlující a velmi mi pomáhají. Díky. Při studiu, jsem začátečník, jsme se dostali také k vazbě there is/are. Vytáhl jsem si Stručnou mluvnici angličtiny (Páté vydání, 1979), kde popisují tuto vazbu i s jinými slovesy: exist, live, come, remain a s příklady. There exist such people- There comes a time. Dále jsem je nikde v gramatice neviděl. Jedná se snad za zastaralé obraty, které již vymizely ze současnosti? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Miroslav Veselý vložený před 15 lety

Dotaz na vazbu s jinými slovesy

Ahoj, články jsou přehledné, dobře vysvětlující a velmi mi pomáhají. Díky. Při studiu, jsem začátečník, jsme se dostali také k vazbě there is/are. Vytáhl jsem si Stručnou mluvnici angličtiny (Páté vydání, 1979), kde popisují tuto vazbu i s jinými slovesy: exist, live, come, remain a s příklady. There exist such people- There comes a time. Dále jsem je nikde v gramatice neviděl. Jedná se snad za zastaralé obraty, které již vymizely ze současnosti? Děkuji

Re: Dotaz na vazbu s jinými slovesy

Ano, jsou to obraty, se kterými se moc nesetkáte, možná v literatuře, ve formálních spisech apod. V mluvě rozhodně ne. Samozřejmě tu a tam se nějaká vazbička objeví, ale spíše výjimečně.

Dobrý den. V souvislosti s tímto článkem mě napadly věty. „So, this is our garage. My car's here and wife's car's t­here“. V češtině se může začít věta běžně „Moje auto …“ i když se posluchač neptá kde je, protože jsem v garáži a tam auta bývají. Nevím, ale jestli by to v angličtině vyznělo normálně.

dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je správně. There is a picture and a book in the room, nebo THERE ARE? děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Georga vložený před 14 lety

dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je správně. There is a picture and a book in the room, nebo THERE ARE? děkuji

Re:

THERE IS a picture and two books
nebo
THERE ARE two books and a picture

Aky je rozdiel medzi

It rains a lot in winter.
There is a lot of rain in winter.

It was very windy.
There was a strong wind yesterday.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.