Help for English

Slovíčko WORTH

Komentáře k článku: Slovíčko WORTH

 

issue je dobry a da se pouzit v ruznych situacich. jeste by jste mohl zvazit treba slova ‚matter‘, ‚concern‘, ‚regard‘ – jsem je videl pouzity v ruznych situacich (eg. thanks for your concern x concerning your letter…) a chtelo by to nejaky souhrn, me prijde, ze AJ ma par vybranych slov a ty jdou nacpat skoro vsude :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od blahetal vložený před 15 lety

issue je dobry a da se pouzit v ruznych situacich. jeste by jste mohl zvazit treba slova ‚matter‘, ‚concern‘, ‚regard‘ – jsem je videl pouzity v ruznych situacich (eg. thanks for your concern x concerning your letter…) a chtelo by to nejaky souhrn, me prijde, ze AJ ma par vybranych slov a ty jdou nacpat skoro vsude :)

Re:

v jedny knize o idiomech jsem jeste vyhral celkem uzitecny ‚worth ones while‘ tu mate uvedeny jenom worthwhile.

def.
worth your while – of benefit to you.

It would be worth your while to see if you can still get tickets to the show. You could make this trip more worth your while if you arranged to see more than one client.

taky celkem uzitecny obrat

Odkaz na příspěvek Příspěvek od blahetal vložený před 15 lety

Re:

v jedny knize o idiomech jsem jeste vyhral celkem uzitecny ‚worth ones while‘ tu mate uvedeny jenom worthwhile.

def.
worth your while – of benefit to you.

It would be worth your while to see if you can still get tickets to the show. You could make this trip more worth your while if you arranged to see more than one client.

taky celkem uzitecny obrat

Re: Re:

ano, na to jsem úplně zapomněl :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od blahetal vložený před 15 lety

issue je dobry a da se pouzit v ruznych situacich. jeste by jste mohl zvazit treba slova ‚matter‘, ‚concern‘, ‚regard‘ – jsem je videl pouzity v ruznych situacich (eg. thanks for your concern x concerning your letter…) a chtelo by to nejaky souhrn, me prijde, ze AJ ma par vybranych slov a ty jdou nacpat skoro vsude :)

Re:

Je to tak. Angličtina má často slova, která mají mnoho významů a často jedno s druhým bohužel vůbec nesouvisí…
Píšu si do seznamu :-)

Re: Re:

Tak k tomu se přikláním, protože to slovíčko mi hodně vrtá hlavou. Já bych se zase chtěl přimluvit o nějaký hezký shrnující článek s testíkem o slovíčku FIRST (first, at first, firstly…).
Jinak opět moc hezký a přínosný článek. Tvoje články doslova miluju. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

Re: Re:

Tak k tomu se přikláním, protože to slovíčko mi hodně vrtá hlavou. Já bych se zase chtěl přimluvit o nějaký hezký shrnující článek s testíkem o slovíčku FIRST (first, at first, firstly…).
Jinak opět moc hezký a přínosný článek. Tvoje články doslova miluju. :)

Re: Re: Re:

Píšu si :-) Dík :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

Re: Re:

Tak k tomu se přikláním, protože to slovíčko mi hodně vrtá hlavou. Já bych se zase chtěl přimluvit o nějaký hezký shrnující článek s testíkem o slovíčku FIRST (first, at first, firstly…).
Jinak opět moc hezký a přínosný článek. Tvoje články doslova miluju. :)

Re: Re: Re:

to by mozna chtelo zaradit do clanku treba jak clenit rec – first…second…last, to sum up, in a nutshell, to cut a long story short, in short, apod.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od blahetal vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

to by mozna chtelo zaradit do clanku treba jak clenit rec – first…second…last, to sum up, in a nutshell, to cut a long story short, in short, apod.

Re: Re: Re: Re:

Než toto téma pan Svozílek zpracuje na HFE :-), doporučuju nahlédnout např. do knížky Anglicky bez koktání (cesta k suverenitě) (Lukáš Vodička, Práh / Fragment).

Další typy

Zde jsou další slova, kde by se jejich různé významy mohly rozebrat:
matter, mind, concern, issue

Jsem si jist, že by je ocenilo plno dalších lidí.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 15 lety

Další typy

Zde jsou další slova, kde by se jejich různé významy mohly rozebrat:
matter, mind, concern, issue

Jsem si jist, že by je ocenilo plno dalších lidí.

Re: Další typy

MIND už tam nějakou dobu mám, ty ostatní jsem si přidal :-)
Určitě se budou hodit :-)

skvělé! díky

Takže slogan „YOU WORTH IT“ z reklam od LÓREAL nebo jaká je to kosmetická firma, fakt znamená „že za to stojíš“? :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Misule vložený před 15 lety

Takže slogan „YOU WORTH IT“ z reklam od LÓREAL nebo jaká je to kosmetická firma, fakt znamená „že za to stojíš“? :)

Re:

Ano, ale pozor. Slogan zní „You're worth it“, nikoli pouze ‚You worth it‘, to by bylo špatně (viz článek).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re:

Ano, ale pozor. Slogan zní „You're worth it“, nikoli pouze ‚You worth it‘, to by bylo špatně (viz článek).

Re: Re:

Aha, tak teď už to konečně chápu, tak trochu mě to mátlo (viz článek) :) Děkuju :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Misule vložený před 15 lety

Re: Re:

Aha, tak teď už to konečně chápu, tak trochu mě to mátlo (viz článek) :) Děkuju :)

Re: Re: Re:

No ale já tam přece jasně píšu, že se slovo WORTH váže se slovesem TO BE.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.