Help for English

Výslovnost: Vázání slov v angličtině

Komentáře k článku: Výslovnost: Vázání slov v angličtině

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mycroft vložený před 10 lety

Pekný príklad vety je – Can I bet on that ? Mám trochu problém aby som to povedal tak rýchlo ako herec v seriáli. :-)

V tom totiž krom vázání slov hrají roli ještě silná a slabá slova:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 10 lety

V tom totiž krom vázání slov hrají roli ještě silná a slabá slova:)

Presne tak :-)

Nedávno jsem si všiml v muzikálu (jak jinak u mne) Sunset Boulevard jednoho pěkného “intrusive R” ve větě:
They_only wanted your car.

A i když vím přesně, co tam je, stejně mi v hlavě naskakovalo “They're”. 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 10 lety

Nedávno jsem si všiml v muzikálu (jak jinak u mne) Sunset Boulevard jednoho pěkného “intrusive R” ve větě:
They_only wanted your car.

A i když vím přesně, co tam je, stejně mi v hlavě naskakovalo “They're”. 

Mě to někdy dost zaráží a mate :-D Nevíš náhodou z čeho to vzniká? Jakože proč zrovna R, proč né třeba T :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Ryba vložený před 9 lety

Mě to někdy dost zaráží a mate :-D Nevíš náhodou z čeho to vzniká? Jakože proč zrovna R, proč né třeba T :-D

tady by vůbec žádné R být nemělo. Zde by spojení mělo proběhnout pomocí /j/.

Pomocí /r/ spojujeme např. ta slova, která končí na schwa nebo dlouhé / ** /.

tedy např. idea® is, saw®it

Pokud to někdo vyslovil po they, tedy po samohlásce / * /, je to nestandardní a nelogické. Může tio být nějaká regionální varianta nebo prostě idiolekt daného člověka. Rozhodně se tím nenechte mást.

Dobrý den.

Mohli by jste mi doporucit nejaké anglickojazycné webové stránky kde bych se mohl dozvedet víc ?
Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od fernando 1 vložený před 7 lety

Dobrý den.

Mohli by jste mi doporucit nejaké anglickojazycné webové stránky kde bych se mohl dozvedet víc ?
Díky

Zadejte si “connected speech” do google a najde Vám to spoustu věcí.
Např.:
https://www.teachingenglish.org.uk/…ected-speech
http://grammar.about.com/…d-Speech.htm
http://www.bbc.co.uk/…nected.shtml

To jsem samozrejme udelal.To první znám , ale prislo mi to jako velká záplava,

Dekuji

Přechody mezi samohláskami

Končí-li slovo na samohlásku a další slovo na samohlásku začíná, je důležité plynule přejít z jedné na druhou, bez mezery. Někdy se zdá, že v takovém přechodu je slyšet hláska /j/ nebo /w/.

Nieje tuna xhyba? Nema tam ísť o spoluhlásky?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od TK1991 vložený před 7 lety

Přechody mezi samohláskami

Končí-li slovo na samohlásku a další slovo na samohlásku začíná, je důležité plynule přejít z jedné na druhou, bez mezery. Někdy se zdá, že v takovém přechodu je slyšet hláska /j/ nebo /w/.

Nieje tuna xhyba? Nema tam ísť o spoluhlásky?

Ne, jde opravdu o samohlásky, mezi něž se vkládá /j/ nebo /w/. V článku jsou příklady vět, kde je to vidět.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.