Help for English

Cloze: Angel Wings

Komentáře k článku: Cloze: Angel Wings

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od moja vložený před 15 lety

Nemohlo by být v poslední větě claimed??? Děkuji za odpověď

Re:

s CLAIM by byla vedlejší věta, tedy HE CLAIMS THAT …

aha, to jsem si neuvědomila, díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Neregistrovaný uživatel vložený před 15 lety

Re: Re:

Taky jsem tam z nouze zkoušel declares (přestože mi to tam moc nesedělo), ale to jenom proto, že jsem si nevzpomněl na seqwenceho finds :-).

Re: Re: Re:

Ja si na to vzpomnel praveze celkem rychle, protože v němčině máte „Ich finde die Suppe lecker“.. takže od té doby, co jsem se to naučit v DE tak to používám i v EN ve tvaru find :-D

Re: Re: dvojka

also: the play is being shown at the church…

Ridiculous

Zdravím a chtěla bych se zeptat, proč nemohu použít v poslední větě sloveso „call“ ve smyslu nazvat: He called the ban ridiculous. Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Janakin vložený před 15 lety

Ridiculous

Zdravím a chtěla bych se zeptat, proč nemohu použít v poslední větě sloveso „call“ ve smyslu nazvat: He called the ban ridiculous. Díky

Re: Ridiculous

No, samozřejmě CALL tam smysl dává, ale jde o to, jaký čas použijete. Vzhledem k tomu, že je to celé psáno v přítomnosti, minulý čas by se nehodil. Přítomný v případě slovesa CALL je divný „říká tomu zákazu tak a tak“. Bejlepší by byl předpřítomný – HE'S CALLED THE BAN RIDICULOUS – nazval ho tak.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Ridiculous

No, samozřejmě CALL tam smysl dává, ale jde o to, jaký čas použijete. Vzhledem k tomu, že je to celé psáno v přítomnosti, minulý čas by se nehodil. Přítomný v případě slovesa CALL je divný „říká tomu zákazu tak a tak“. Bejlepší by byl předpřítomný – HE'S CALLED THE BAN RIDICULOUS – nazval ho tak.

Re: Re: Ridiculous

Díky za odpověď. Vaše webstránky jsem zcela náhodou objevila včera a od té doby jsem je ještě nezavřela (a asi ještě dlouho nezavřu). Je to opravdu skvělé, že si mohu ihned ověřit výsledek testu, ale nejcennější pro mne je kromě komentáře u chybných odpovědí možnost zeptat se vás, proč se to tak dá nebo nedá říct a přečíst si i dotazy ostatních. Moc díky za váš čas a úsilí a mohu vás ujistit, že odteď budu „vaší věrnou dopisovatelkou“.

a nemohlo by tam byt…he calls the ban ridiculous?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od veronika.spiegel vložený před 15 lety

a nemohlo by tam byt…he calls the ban ridiculous?

Re: …

Na, to by bylo např. kdyby svému psovi říkal „Rex“. Tady ten zákaz nijak nepojmenovává.

Konečně (a snad poprvé vůbec) mám v tomto typu testu 100%. A i když je to jen pro INT, tak jsem spokojený :-)

:-) :-) juchuuuu, za sto!

Re: Re:

ake moznosti tam este mozu byt mne napadlo len finds

Může být „the play is being staged at a church“? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mirek-1 vložený před 12 lety

Může být „the play is being staged at a church“? Děkuji

Re:

ano.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.