Help for English

Cloze: Angel Wings

Komentáře k článku: Cloze: Angel Wings

 

GOT INJURED?

věta:
„The decision was made shortly after last year's nativity play, during which some of the children WERE injured – myslím, že by tam mohlo být i …“some of the children GOT INJURED"

Odkaz na příspěvek Příspěvek od LENKA vložený před 15 lety

GOT INJURED?

věta:
„The decision was made shortly after last year's nativity play, during which some of the children WERE injured – myslím, že by tam mohlo být i …“some of the children GOT INJURED"

Re: GOT INJURED?

Ano, už je to pár minut mezi správnými odpověďmi.

Může být „He finds the ban…“ ? :) Dík

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Senad vložený před 15 lety

Může být „He finds the ban…“ ? :) Dík

Re:

Ano, přidávám.

dvojka

Nebylo by přijatelné i spojení
„… the play is being performed at a church, …“?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

dvojka

Nebylo by přijatelné i spojení
„… the play is being performed at a church, …“?

Re: dvojka

ANo, už je to tam.

Re:

DECLARES ne, to znamená, že někdo něco vyhlásí či prohlásí z moci autority, jako např. že vyhlásí válku, nebo že soudce prohlásí něco za neplatné apod.

Supr test

I sám jsem překvapen, že dneska za 90 % :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: dvojka

ANo, už je to tam.

Re: Re: dvojka

A co the play is being acted?

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

DECLARES ne, to znamená, že někdo něco vyhlásí či prohlásí z moci autority, jako např. že vyhlásí válku, nebo že soudce prohlásí něco za neplatné apod.

Re: Re:

Taky jsem tam z nouze zkoušel declares (přestože mi to tam moc nesedělo), ale to jenom proto, že jsem si nevzpomněl na seqwenceho finds :-).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Neregistrovaný uživatel vložený před 15 lety

Re: Re:

Taky jsem tam z nouze zkoušel declares (přestože mi to tam moc nesedělo), ale to jenom proto, že jsem si nevzpomněl na seqwenceho finds :-).

Re: Re: Re:

(Ten komentář jsem psal já – nějak jsem pozapomněl, že nejsem přihlášen.)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marrible vložený před 15 lety

Re: Re: dvojka

A co the play is being acted?

Re: Re: Re: dvojka

Ne, to ne, můžete hrát (účinkovat) ve hře, ale nemůžete „účinkovat hru“.

80%

Chtěl bych se zeptat na poslední větu, doplnil jsem ji správně, ale zarazilo mě „the ban rediculous“. Nemělo by být „the ban to be rediculous“ nebo možná „the ban as rediculous“ možná i „is“ bych tam dal, ale takhle holý to vidim prvně. :-)
Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cortes vložený před 15 lety

80%

Chtěl bych se zeptat na poslední větu, doplnil jsem ji správně, ale zarazilo mě „the ban rediculous“. Nemělo by být „the ban to be rediculous“ nebo možná „the ban as rediculous“ možná i „is“ bych tam dal, ale takhle holý to vidim prvně. :-)
Díky

Re: 80%

CONSIDER se takto dá použít s tzv. ‚OBJECT COMPLEMENT‘ – „consider sth ridiculous“, nebo dokonce např. spojení typu „CONSIDER sb A GENIUS“ – považovat někoho za génia. Podobně se používá i FIND, i THINK a další slovesa.

TO BE tam samozřejmě být může, je to pak jiná vazba.

Nemohlo by být v poslední větě claimed??? Děkuji za odpověď

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.