Help for English

Miscellaneous Upper-Intermediate Test #9

Komentáře k článku: Miscellaneous Upper-Intermediate Test 9

 

jak sem už dřív psal-zase 80% :-D

Ot.č.3

„in her mind " a "on her mind“ – vím, že existují obě tyto možnosti, ale kdy přesně kterou použít, už mi zas až tak jasné není. Dřív jsem si myslela, že je to vcelku jedno a řešila jsem to spíš „citem“. Mohla bych se tedy prosím zeptat na tento rozdíl? Předem děkuji

pěkný test

Připadne mi, že dnes to bylo trochu víc zaměřeno na slovní zásobu, než obvykle :-).
67 %

Mně se snad ještě ani jednou nestalo, že bych v těchto testech měl něco jiného než 80%. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od amanita vložený před 15 lety

Ot.č.3

„in her mind " a "on her mind“ – vím, že existují obě tyto možnosti, ale kdy přesně kterou použít, už mi zas až tak jasné není. Dřív jsem si myslela, že je to vcelku jedno a řešila jsem to spíš „citem“. Mohla bych se tedy prosím zeptat na tento rozdíl? Předem děkuji

Re: Ot.č.3

Když má někdo něco na mysli, myslí na to, pak je to ON sb's MIND.
Tady je ale to, že se toho hodně děje KDE? V její mysli.

53! oh my God! I am getting worse.

Myslel jsem ze ODD muze take znamenat neco jako OBCASNY, NEPRAVIDELNY coz by do te 15. taky slo?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Myslel jsem ze ODD muze take znamenat neco jako OBCASNY, NEPRAVIDELNY coz by do te 15. taky slo?

Re:

Ne, tento význam není obvyklý, Oxford Concise Dictionary ho uvádí ale s příkladem WE HAVE THE ODD DRINK TOGETHER (občas zajdeme na skleničku), což však nejde aplikovat na nepravidelnou docházku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

pěkný test

Připadne mi, že dnes to bylo trochu víc zaměřeno na slovní zásobu, než obvykle :-).
67 %

Re: pěkný test

Hádej kolik jsem měla bodů? :-D
Jo, jo, ta sklenička by byla moc fajn. To by se ale vrána se mnou musela po cestě někde hóóódně zakecat, abych to mohla přijmout :-D.

60cent :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od amanita vložený před 15 lety

Re: pěkný test

Hádej kolik jsem měla bodů? :-D
Jo, jo, ta sklenička by byla moc fajn. To by se ale vrána se mnou musela po cestě někde hóóódně zakecat, abych to mohla přijmout :-D.

Re: Re: pěkný test

Že by taky 2/3 :-)?
Když to s přijmutím toho pozvání nevidíš moc nadějně, tak se doufám uvidíme na srazu :-).

Chtěl bych se zeptat, byl by nějaký rozdíl, kdybych u druhé věty napsal ten konec s to, tedy „…if you want to.“?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cortes vložený před 15 lety

Chtěl bych se zeptat, byl by nějaký rozdíl, kdybych u druhé věty napsal ten konec s to, tedy „…if you want to.“?

Re:

IF YOU WANT / IF YOU WANT TO – úplně to samé.

nemohli jsme neajít – WE COULDN'T FIND… je vysvětlení u 13. věty. Já měl za to, že to znamená „nemohli bychom najít“… Mohl by jste říct, jak bych tedy řekl NEMOHLI BYCHOM NAJÍT ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Norbi_CZ vložený před 15 lety

nemohli jsme neajít – WE COULDN'T FIND… je vysvětlení u 13. věty. Já měl za to, že to znamená „nemohli bychom najít“… Mohl by jste říct, jak bych tedy řekl NEMOHLI BYCHOM NAJÍT ?

Re:

Samozřejmě úplně stejně. COULD je buď minulý čas slovesa CAN a nebo podmiňovací způsob.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.