Help for English

Jak na to: Přijímací zkoušky na VŠ

Komentáře k článku: Jak na to: Přijímací zkoušky na VŠ

Re:

ANo, určitě daly ale záleží na každé škole. Úroveň určitě, forma v mnohém také.

Re:

Anglistika rozhodně neni for the faint-hearted :))) já jsem na anglistice FFUK strávil semestr abych zjistil, že to není pro mě. Rozhodně je na FF více kultury, literatury a hlavně psaní (což je jeden z hlavních důvodů mého odchodu, neboť jsem zjistil, že nejsem schopen vyprodukovat kloudnou literární esej a když už se to podaří stojí to hodně času, bolesti a stresu) … co se týče samotné angličtiny a teorie člověk by měl na obou fakultách „dostat“ podobné znalosti, ale na FF se určitě pude víc do hloubky, což je podmíněno i tím, že na PedF se většinou studuje dvouobor … a titul z FF má asi větší prestiž než titul z PedF, nicméně jinak máte asi pravdu, že v tom zas tak obrovský rozdíl (např. v očích zaměstnavatele) nebude … pokud se ale člověk o angličtinu skutečně zajímá a má k tomu vůli a pořádnou dávku nervů (což mě skutečně chybělo) :)) je FF určitě zajímavější volba než PedF.

My měli dojít na Upper-intermediate,ale akorát jsme dokončili Intermediate a zbytek času sežrala maturita. Dělala jsem vyšší úroveň, zvládla jsem to nad svoje očekávání, ale dneska jsem u přijímaček z AJ byla zoufalá. Hlásila jsem se na pedagogickou fakultu, protože mě angličtina vážně baví a lidé kolem mi říkají, že jí v mém podání rozumí. Ale člověk musí všechno dřít sám, když se zpětně podívám na sebe, ve škole mě naučili stěží třetinu z toho, co dnes vím…

Letos budu dělat přijímačky z angličtiny na FF. Dost mě mrzí, že už jsem si přihlášky nedala vloni, když jsem studovala roční pomaturitní studium angličtiny. V červnu jsem si udělala jazykové zkoušky z angličtiny City & Guilds v úrovni B1 s vyznamenáním. U zkoušek nemám ani tak moc strach z gramatiky ale z reálií. Doma se snažím několik hodin připravovat na zkoušky ale v těch reáliích trochu plavu. Spíš nevím, u čeho bych měla prvně začít. V literatuře taky nevím zhruba, o kterých spisovatelích bych co měla vědět atd… Maturovala jsem z němčiny a na střední jsem angličtinu měla 4 roky ale probírali jsme stále dokola jen učebnici pro úplné začátečníky. Až to roční studium na jazykovce mi dalo více jak za ty celé 4 roky :) Poradíte mi někdo co a jak… různé články o přijímačkách z angličtiny jsem četla a i vzorové testy z minulých přijímaček mám taky stažené, mám i dost materiálů, některé jsem si vypracovala i sama, ale přijde mi, že v tom mám strašný zmatek :( Sice do června času dost, ale tyhle přijímačky musím prostě dát a vsázím na to.. třeba u testů studijních předpokladů jsem 2× vyhořela. Kdyby brali vloni o 6 lidí víc, konečně bych studovala svojí milovanou Balkánistiku, letos již už neotvírají.. Já jsem spíš na jazyky jak angličtinu tak i jihoslovanské jako je třeba chovatština, dál historie a literatura atd.. Prosím poradíte mi někdo co, v které části je pro mě nejdůležitější, třeba v literatuře, politice,…abych se neučila nějaké zbytečnosti. Moc děkuji

Dovolím si oživit staré téma – neví někdo, jakou bych měla mít úroveň, když chci začít s kombinovaným studiem angličtiny na MUNI? Stačí maturita a úroveň přibližně B2? Mám se zaměřit na to, abych s koncem střední měla FCE, nebo raději CAE? Odhaduju svou úroveň na něco mezi A2-B1 a mám před sebou ještě 3 roky studia SŠ, tak abych věděla, jak moc musím zapracovat…

Otázky jsou dvě:

1. Co bude stačit na složení zkoušek
  2. Co bude stačit k přijetí

Zkoušky může složit spousta lidí, ale přijati budou jen ti nejlepší. Ke složení může stačit úroveň B2, ale k přijetí může být zapotřebí víc.

Jestli chcete studovat angličtinu, možná bude dobré “zapracovat” trochu více, řekl bych.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.