Help for English

Grammar Theme Park: Friends (B)

Komentáře k článku: Grammar Theme Park: Friends (B)

 

Zlepšení

Tak oproti testu Friends A jsem si polepšil na 60 procent, ale stále je to slabota. Budu na tom muset zapracovat… :-)

Tak já mám úplně stejně procent jako u přechozího testu, 73 %.

já taky..ten předminulý čas asi prostě nechápu proč tam nemůže být. a na těšch vazbách the point apod. se snad nachytám vždycky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 15 lety

já taky..ten předminulý čas asi prostě nechápu proč tam nemůže být. a na těšch vazbách the point apod. se snad nachytám vždycky.

Re:

Místo vedlejší věty si dej nějaké jednodušší určení času. Např. BEFORE CHRISTMAS.

Tam bys přeci NEPOUŽIL předminulý čas – bude to prostě THEY GOT MARRIED BEFORE CHRISTMAS.

BEFORE CHRISTMAS je časové určení v minulosti úplně stejně jako kdyby to byla vedlejší věta.

Předminulý čas se v těchto případech NEPOUŽÍVÁ. Pouze v případě, že bys zdůrazňoval DOKONAVOST děje, jako že před tím a tím UŽ BYLO NĚCO DOKONČENO.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Místo vedlejší věty si dej nějaké jednodušší určení času. Např. BEFORE CHRISTMAS.

Tam bys přeci NEPOUŽIL předminulý čas – bude to prostě THEY GOT MARRIED BEFORE CHRISTMAS.

BEFORE CHRISTMAS je časové určení v minulosti úplně stejně jako kdyby to byla vedlejší věta.

Předminulý čas se v těchto případech NEPOUŽÍVÁ. Pouze v případě, že bys zdůrazňoval DOKONAVOST děje, jako že před tím a tím UŽ BYLO NĚCO DOKONČENO.

Re: Re:

Děkuju za vysvětlení, taky sem nad tim uvažoval proč je předminulý špatně. Řekl bych, že 100% asi nikdo nedá.

Hm tak díky, tak pokusim si to zafixovat.

73%

Tak jednou se trochu zadařilo. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chuckie el carnicero vložený před 15 lety

Re: Re:

Děkuju za vysvětlení, taky sem nad tim uvažoval proč je předminulý špatně. Řekl bych, že 100% asi nikdo nedá.

Re: Re: Re:

Já myslím, že gothsweeting to jako obvykle na plný počet bodů dá :-).
Když se to mně, podobně jako verze A, podařilo na 80 % (no jist jsem si často nebyl), tak ona s tím určitě větší problém mít nebude…

Ty dva nezvykle tvary slovesa got (had gotten married, haven't gotten round) maji nejaky specialni ucel a nebo je to stejne JAKO kdybych pouzil jenom proste GOT?

Re:

GOTTEN je americká forma min. příčestí slovesa GET.

Tady mi ty testy zase docela jdou a zítra ten test zase určitě nenapíšu :-( :-D

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Andrew
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucy vložený před 15 lety

Tady mi ty testy zase docela jdou a zítra ten test zase určitě nenapíšu :-( :-D

Re: souhlas

Přesně – na začátku tohodle testu mě napadlo to samý..čím to bude? :-P
Všem od nás zítra good luck and much patience! ;-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Andrew vložený před 15 lety

Re: souhlas

Přesně – na začátku tohodle testu mě napadlo to samý..čím to bude? :-P
Všem od nás zítra good luck and much patience! ;-)

Re: Re: souhlas

100% až na podruhý..měl bych se stydět.. O:-)

Já mám stejný počet bodů jako v prvním testu. Těch 80 procent už je mi snad souzených :-) Ačkoliv – měl jsem tam hloupé chyby :-(

Stejně jako u A, 60%. Kdo to má proboha všechno vědět? Nejsem Angličan :).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.