Help for English

Míle, stopy, palce, libry...

Komentáře k článku: Míle, stopy, palce, libry...

 

to se hodí

Super článek, docela náhoda, že zrovna dneska jsem se bavil s američankou o tom jak kdo vypadáme a tak ona na mě vybalovala jednotky co mi tu nemáme. Takže ty přepočty se tu sakra hodili hned první den.

Dost dobrá práce Marku až takovou vychytávku jsem nečekal, díky!

Takže náš přítel ze hry the Apache Gold skáče s mravenci v gatích 3 metry vysoko? :-D :-D :-D

Námořní míle se od pozemské liší délkou ( 1NM = 1.852 km). Platí obecně, že když se mluví o vzdálenostech na souši platí míle (=1.6 km) a když o vzdálenostech na moři (nebo o délce letu), počítá se v mílích (=1.9 km)? Nebo je námořní míle (nautical mile) spíš odborný termín pro námořníky a letce?

Osobně si myslím, že pro laickou veřejnost platí míle(=1,6km), ať se jedná o vzdálenost na souši, moři či ve vzduchu. Pokud ovšem mezi piloty řeknete „mile“, nikdo si nepředstaví nic jiného než míli dlouhou 1,85km. Ještě dodám, že z námořní míle vyplývá další jednotka: uzel (knot), což není nic jiného než NM/h. 1kts je cca 0,5 m/s a 1,85km/h.

Pinty

Nechci být rejpal, ale možná vám tu chybí ještě pinty – dneska jsem si zrovna koupila malé mléko a jedna pinta by měla být 0.568 litru… Ale koukala jsem na Wikipedii a tam je to celé zmatené.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Frolicek vložený před 15 lety

Pinty

Nechci být rejpal, ale možná vám tu chybí ještě pinty – dneska jsem si zrovna koupila malé mléko a jedna pinta by měla být 0.568 litru… Ale koukala jsem na Wikipedii a tam je to celé zmatené.

Re: Pinty

Je fakt, že pinty, galony apod. jsem zde neřešil.

Re: Re: Pinty

možná by se to zde hodilo dopsat, také jsem se s těmito jednotkami několikrát setkal

super nápad :--)

Výborně

Se STONE jsem se poprve setkal, když jsem četl Deník B.J. Na začátku každé kapitoly uvádí (kromě jiných údajů) svoji váhu v těchto „šutrech“.

Mohl by někdy v budoucnu být článek speciálně o matematice? Mám problém třeba problém přečíst (vyslovit) složitější vzorce se zlomky, různé speciální znaky jako třetí odmocnina a podobně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jardach vložený před 14 lety

Výborně

Se STONE jsem se poprve setkal, když jsem četl Deník B.J. Na začátku každé kapitoly uvádí (kromě jiných údajů) svoji váhu v těchto „šutrech“.

Mohl by někdy v budoucnu být článek speciálně o matematice? Mám problém třeba problém přečíst (vyslovit) složitější vzorce se zlomky, různé speciální znaky jako třetí odmocnina a podobně.

Re: Výborně

K téhle prosbě se připojuji, taky bych to uvítala.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jardach vložený před 14 lety

Výborně

Se STONE jsem se poprve setkal, když jsem četl Deník B.J. Na začátku každé kapitoly uvádí (kromě jiných údajů) svoji váhu v těchto „šutrech“.

Mohl by někdy v budoucnu být článek speciálně o matematice? Mám problém třeba problém přečíst (vyslovit) složitější vzorce se zlomky, různé speciální znaky jako třetí odmocnina a podobně.

Re: Výborně

Ano, matematika bude.

Re: Pinty

Take tekute unce by se hodily, v USA dost pouzivana jednotka. Zkratka fl oz.

čtení teploty

Jak se prosím anglicky přečte např. údaj –8 st. Celsia

Re: čtení teploty

minus eight

jak si tedy v Anglii řeknu o dvě deci vína, případně o 100 gramů sýra?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.