Help for English

Záludné jednotné x množné číslo

Komentáře k článku: Záludné jednotné x množné číslo

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Muze prosim potvrdit ci opravit tento muj preklad:

MAM PRO TEBE HODNE ZPRAV A VSECHNY JSOU DOBRE.

I HAVE A LOT OF NEWS FOR YOU AND ALL OF IT ARE GOOD. (Nebo ALL OF THEM?)

Re:

IT'S ALL GOOD.

Nikdy ARE, NEWS je nepočitatelné v jednotném čísle.

Aha, a takze ten obrat ALL OF IT taky neni spravne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Aha, a takze ten obrat ALL OF IT taky neni spravne?

Re:

ale ano, ale ALL OF IT IS good.
IT'S ALL GOOD je ale lepší.

Aha, chapu, diky.

Diky Pildo ze ten odkaz na ty Czenglish, je to vazne dobry. Btw, vyslovuje se to „číngliš“?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Aha, chapu, diky.

Diky Pildo ze ten odkaz na ty Czenglish, je to vazne dobry. Btw, vyslovuje se to „číngliš“?

Re:

ne, mělo by se to vyslovovat „čengliš“.

Je dobře věta: Today is spaghetti for dinner ( Dnes jsou na večeři špageti)? Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od anta01 vložený před 15 lety

Je dobře věta: Today is spaghetti for dinner ( Dnes jsou na večeři špageti)? Díky

Re:

Až na slovosled…

Super

Suprovy clanek

information

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, ako by mala byť nasledujúca veta správne: NONE OF THESE INFORMATION ARE/IS OF ANY USE TO US.

Tiež by som sa chcela, aký tvar slovesa (singular/plural) používame po slove CONTENTS.

Vďaka!

když chci říct: dvoje nůžky
Podle vás by to mělo být two pairs of scissors, avšak podle googlu je četnost verze: two scissors 2krát častější. Jak je to tedy správně?

Poněvadž, že by někdo říkal two pairs of scissors se mi moc nezdá.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 14 lety

když chci říct: dvoje nůžky
Podle vás by to mělo být two pairs of scissors, avšak podle googlu je četnost verze: two scissors 2krát častější. Jak je to tedy správně?

Poněvadž, že by někdo říkal two pairs of scissors se mi moc nezdá.

Re:

to stejne platí u glasses: četnost two glasses je jednou tak velká jak two pairs of glasses, které by měly být gramaticky správné

Re:

GOOGLE přeci neudává správnost čehokoliv.

Budete-li googlovat české „o mě“ a „o mně“, zjistíte, že špatná varianta má také více hitů, než ta správná.

TWO SCISSORS jsou prostě „dvě nůžky“ a to je špatně.

Proč se vám nezdá, že by to někdo říkal? Možná proto, že většinou člověku stačí nůžky jedny, potom řekne jen SOME SCISSORS či jen SCISSORS.

Re: Re:

TWO GLASSES jsou ale „dvě sklenice“, je jasné, že člověk bude asi častěji mluvit o dvou sklenicích než o dvojích brýlích, ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

GOOGLE přeci neudává správnost čehokoliv.

Budete-li googlovat české „o mě“ a „o mně“, zjistíte, že špatná varianta má také více hitů, než ta správná.

TWO SCISSORS jsou prostě „dvě nůžky“ a to je špatně.

Proč se vám nezdá, že by to někdo říkal? Možná proto, že většinou člověku stačí nůžky jedny, potom řekne jen SOME SCISSORS či jen SCISSORS.

Re: Re:

as usual, thank you a lot

Vegetable?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je to s Vegetable is (vím, že tam má být is, ale nevím konkrétně proč)?, děkuji za odpověď

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.