Help for English

Zdůraznění děje pomocí DO/DOES/DID

Komentáře k článku: Zdůraznění děje pomocí DO/DOES/DID

vyborny clanek :shock: :idea:

Re:

A ty jsi pochybný uživatel pochybné kvality…

Paráda, nejlepší je to s tím domácím úkolem. Takhle nějak jsme to říkali ve všech předmětech, ale samozřejmě česky;)

Re:

Rád bych se zeptal kde vidí ctěný anonym ony „pochybnosti“ ???

Super

Super článek. Vzpomněl jsem si na jeden příklad. Nechci tu spamovat s odkazem, ale u Lettermana byl Jim Carrey a imitoval Davida Carusa z CSI Miami. Řekl: I did. I did. I did tee a puddy tat (to říkával ten šišlající Tweety Bird z animáků = I did see a pussy cat).

Už jsem se s tím v knížkách párkrát setkala a trochu mě to DO navíc mátlo a nikde jsem nenašla vysvětlení, tak moc díky za článek :-)

chcem sa spytat kde najdem vysvetlenie jak sa tvoria take vety kde predlozka je na zaciatku vety napr. S KYM IDES VON a pod.dik za odpoved

Reagovat

Super článek!! ( doteď jsem netušila že něco takovýho existuje :-D )

Re: Super

Ahojky,
nemohl by jsi mi poslat ten odkaz ( letterman-jim carrey)??
Docela by mě to zajímalo! Teda jestli si ho ještě pamatuješ :)
Mockrát díky

Re:

Ano, viz články o slovesu HAVE.

Prosím o správnou odpoved do vety: When I was young my grandfather ...... sit in his rocking chair near the fireplace. Moznosti jsou: a)used, b)had, c)would, d)did odpoved a)má byt opravdu bez ´to´. Muze tam byt did?

Da sa nieco taketo pouzit aj pri modalnom slovese? napr: I do can swim.

Re:

Nie. Can je pomocné sloveso a tak sa zdorazní samotné can.

Paráda

Za tenhle článek jsem skutečně rád, protože jsem tento gramatický jev považoval za něco úplně jiného. Ve škole jsem se s tím ve výuce vůbec nesetkal. Konečně to chápu. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Salamo vložený před 8 lety

Paráda

Za tenhle článek jsem skutečně rád, protože jsem tento gramatický jev považoval za něco úplně jiného. Ve škole jsem se s tím ve výuce vůbec nesetkal. Konečně to chápu. :-)

Re: Paráda

Na internetu (Youtube) jsem našel tuto větu: " The sad thing is I really did have a crush on a girl in school named Debra."

Pochopil-li jsem to správně, slovo REALLY v této větě je zbytečné a použito by vlastně být vůbec nemělo. Je to tak?

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.