Help for English

Jazyková terminologie #2

Komentáře k článku: Jazyková terminologie #2

Clauses

90%

Ty ‚clauses‘, to byla tedy zrada :D Jsem zvyklá určovat jako ‚clause‘ jenom ty části vět, které obsahují ‚full verb‘, ale teď jsem se dočetla, že se někdy ten výraz používá i pro části vět, kde je jen infinitiv apod. Není ‚clause‘ jako ‚clause‘ :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od BlackMeg vložený před 10 lety

Clauses

90%

Ty ‚clauses‘, to byla tedy zrada :D Jsem zvyklá určovat jako ‚clause‘ jenom ty části vět, které obsahují ‚full verb‘, ale teď jsem se dočetla, že se někdy ten výraz používá i pro části vět, kde je jen infinitiv apod. Není ‚clause‘ jako ‚clause‘ :D

Re: Clauses

jsou non-finite clauses a finite clauses. infinitivy, gerundia a participia jsou prostě non-finiti clauses, mají svůj podmět (sice nevyjádřený), mohou mít předmět, příslovečná určení, complements apod. Jsou to prostě také clauses. Jak říkáte, není ‚clause‘ jako ‚clause‘. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

Re: Clauses

jsou non-finite clauses a finite clauses. infinitivy, gerundia a participia jsou prostě non-finiti clauses, mají svůj podmět (sice nevyjádřený), mohou mít předmět, příslovečná určení, complements apod. Jsou to prostě také clauses. Jak říkáte, není ‚clause‘ jako ‚clause‘. :-)

Re: Re: Clauses

Teď mě ještě napadlo, že vlastně existují také ‚verbless clauses‘, kde sloveso vůbec není :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od BlackMeg vložený před 10 lety

Re: Re: Clauses

Teď mě ještě napadlo, že vlastně existují také ‚verbless clauses‘, kde sloveso vůbec není :D

Re: Re: Re: Clauses

přesně tak.

Sakrys, stydim se, asi bych si mela zopakovat celou vysokou, kdyz jsem to studovala:-D

To by mel byt hopscotch jestli se nemýlím:-)

No jo no, tohle by mi šlo.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Helena
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Zuzka vložený před 10 lety

To by mel byt hopscotch jestli se nemýlím:-)

Re:

Děkuju moc, ano, je to tak, tohle by mě nenapadlo :)

Nic moc..

:oops: Před rokem jsem dokončila rozšiřující studium AJ – vidím,že fakt ryyychle zapomínám,ach jo…

To je moc fajn, že tady máte takové pěkné testy. Bylo by ještě možné udělat něco s tím, že je zadáno pracovat s “underlined” slovy, ale nic tam podtržené není?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bára Marešová vložený před 7 lety

To je moc fajn, že tady máte takové pěkné testy. Bylo by ještě možné udělat něco s tím, že je zadáno pracovat s “underlined” slovy, ale nic tam podtržené není?

Pokusíme se… omlouvám se.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.