Help for English

RELATION vs RELATIONSHIP

Komentáře k článku: RELATION vs RELATIONSHIP

Michael Crichton's Prey

Tak konečně v tom mám i já jasno…
Mimochodem, ten zmiňovaný román Prey od Michaela Crichtona je „fakt dost dobrej“ :-).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 11 lety

Michael Crichton's Prey

Tak konečně v tom mám i já jasno…
Mimochodem, ten zmiňovaný román Prey od Michaela Crichtona je „fakt dost dobrej“ :-).

Re: Michael Crichton's Prey

Souhlasím. Vynikající kniha. :-) Těšil jsem se na film… a ono to bylo úplně, ale úplně něco jiného. :-)

udělalo se nám jasno:)

Výborný a velmi užitečný článek! Moc děkuji :-)

In relation to

Jen tak pro doplnění: V jednom seriálu kde jsou hrdinové neznámo kde ve vesmíru říkali: „We have no idea where we are in relation to Earth“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Fonzi vložený před 11 lety

In relation to

Jen tak pro doplnění: V jednom seriálu kde jsou hrdinové neznámo kde ve vesmíru říkali: „We have no idea where we are in relation to Earth“

Re: In relation to

Nebude to Červený trpaslík :-))))

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cori vložený před 11 lety

Re: In relation to

Nebude to Červený trpaslík :-))))

Re: Re: In relation to

Nene, je to Stargate Universe :)

:-) pěkný článek, nad těmihle slovíčky jsem dosud snad ani moc nepřemýšlela, takže dobré shrnutí
1) relationship i relation jsou countable?
2) když relations je spíše formálnější a pro formální vztahy a já si třeba povídám s kamarádkou a říkám o dobrých vztazích naší školy, použiju to relations i tady v hovorové neformální řeči?
díkyy

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 11 lety

:-) pěkný článek, nad těmihle slovíčky jsem dosud snad ani moc nepřemýšlela, takže dobré shrnutí
1) relationship i relation jsou countable?
2) když relations je spíše formálnější a pro formální vztahy a já si třeba povídám s kamarádkou a říkám o dobrých vztazích naší školy, použiju to relations i tady v hovorové neformální řeči?
díkyy

Re:

RELATIONSHIP je počitatelné, RELATION může být obojí.

Co se RELATIONS týče, lepší než ‚formální‘ jde o to, že RELATIONS je takové neosobní, zatímco RELATIONSHIP je osobní. Takže nejde ani tak o to, jestli si povídáte neformálně a nebo nad něčím učeně diskutujete.

Ted jsem videl vetu: A PARTICLE IS PLACED AT THE END OF A WORD TO INDICATE THE RELATIONSHP BETWEEN THE WORDS…

Je to ten posledni pripad kdy se zminujete ze se muze pouzit jak relationship tak i relation?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 11 lety

Ted jsem videl vetu: A PARTICLE IS PLACED AT THE END OF A WORD TO INDICATE THE RELATIONSHP BETWEEN THE WORDS…

Je to ten posledni pripad kdy se zminujete ze se muze pouzit jak relationship tak i relation?

Re:

Ano, přesně tak.

School assignment

Scientists have established ...... between lung cancer and smoking. Bude zde relation nebo relationship?

Děkuju.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.