Help for English

Nevyslovované souhlásky na začátku slov

Komentáře k článku: Nevyslovované souhlásky na začátku slov

 

Hláska H

U hlásky H se může teoreticky říci, že pokud je slovo románsko/latinského původu, tak se nečte. A pokud jiného, tak ano. Je to pravda, nebo můžeme se tím alespoň trochu řídit?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Logos vložený před 14 lety

Hláska H

U hlásky H se může teoreticky říci, že pokud je slovo románsko/latinského původu, tak se nečte. A pokud jiného, tak ano. Je to pravda, nebo můžeme se tím alespoň trochu řídit?

Re: Hláska H

Myslím, že se v tomto na původ spolehnout nemůžete.
HONOR je z latiny (honos) – H se nevyslovuje
HUMBLE je také z latiny (humilis) – H se vyslovuje

Bezva článek.
Ještě bych chěl doplnit (protože ve slovníku to není uvedeno), že WRENCH je také ŽDÍMAT, KROUTIT.

A možná ještě zajívavost, že HEIR (dědic) se sice čte bez H, ale HERITAGE (dědictví) se čte /heritidž/. Je to vůbec ze stejného základu slova?

Moc pěkný článek. Většinu, jako wr-, gn- apod. jsem už znala. Ale psycho mě úplně zaskočilo :oops:

zvukove nahravky

Mily Marku, chcela by som sa spytat, na zaklade coho sa rozhodujete pridat k urcitym slovam zvukovenahravky ? Je uzasne, ze pri slovickach mate vzdy vyslovnost, fakt neuveritelne premakane :), pretoze nemusim prerusovat ucenie hladanim slova a tym padom je ucenie velmi efektivne. Jedine, co mi chyba je, ze pri dlhych slovach casto nie je zvukova nahravka. Sice je tam vyslovnost napisana, co je super, ale mam radsej, ked si mozem nechat prehrat vyslovnost, aby som mala istotu, ze to citam spravne. Viem, presla som si pravidla citania znakov, ktore sa pouzivaju pri vyslovnosti, ale aj tak mam lepsi pocit, ked si mozem slovo aj vypocut, hlavne tie dlhe ako psychiatric, pnemnonia…a taktiez mi velmi tato vyslovnost chybala v clanku Záludná přípona -ATE, kde je kopa dlhych slov, ktore nemaju zvukovu nahravku:( Kazdopadne chcem stranku a hlavne sposob vysvetlovania, slovnickov, testovania velmi pochvalit. Je to fakt premyslene a neskutocne napomocne pri uceni jazyka.

Re: zvukove nahravky

Sháníme rodilého mluvčího, který to bude ochoten a schopen kvalitně nahrát. Až bude, další nahrávky budou přibývat rychle.

Chtěl bych se zeptat na slovíčko “whoop”. Dle Oxfordského slovníku jsou přijatelné obě možnosti výslovsnosti, čili jak /wuːp /, tak /huːp/? Znamená to, že výslovnost s “w” je častější?

Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Radim45 vložený před 11 lety

Chtěl bych se zeptat na slovíčko “whoop”. Dle Oxfordského slovníku jsou přijatelné obě možnosti výslovsnosti, čili jak /wuːp /, tak /huːp/? Znamená to, že výslovnost s “w” je častější?

Děkuji.

Máte pravdu, některé slovníky skutečně uvádějí obě varianty. Jiné zase jen /wu:p/. Z toho bych odvodil, že wu:p je častější. Ale přijatelné je obojí, jak se zdá.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.