Help for English

Cloze: The End of the World

Komentáře k článku: Cloze: The End of the World

 

Děkuji za test, až na jednu chybku v pohodě :-). Mám otázku – proč v pasáži “this date will bring on great change” není před “great change” neurčitý člen? Není mi jasný, proč by tam neměl být.

Já jsem zase udělal chybu v asteroid collision to místo with Earth. :-(.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Miloš vložený před 11 lety

Děkuji za test, až na jednu chybku v pohodě :-). Mám otázku – proč v pasáži “this date will bring on great change” není před “great change” neurčitý člen? Není mi jasný, proč by tam neměl být.

CHANGE může být počitatelné i nepočitatelné podstatné jméno. Nic složitějšího v tom není. Kdyby to byla nějaká jedna změna, např. měl bych nové zaměstnání, bylo by to pravděpodobně použito jako počitatelné.

Před třemi lety, to se to diskutovalo v pohodičce, co? :-) Ale já to objevil až dnes a to už vzhledem k zítřku taková sranda (navzdory 94%) není. :-P
No, uvidíme pozítří (zítra totiž prý nepůjde po celém světě internet ani elektřina. :evil:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Před třemi lety, to se to diskutovalo v pohodičce, co? :-) Ale já to objevil až dnes a to už vzhledem k zítřku taková sranda (navzdory 94%) není. :-P
No, uvidíme pozítří (zítra totiž prý nepůjde po celém světě internet ani elektřina. :evil:)

What, you're going to turn into something new? ;-)

Docela mě překvapilo, že v …if not apocalyptic event není neurčitý člen. Čekal bych, že to bude …if not an apocalyptic event.
Můžete mi to prosím někdo vysvětlit? Díky.

není tam proto, že tam je jedno podstatné jméno EVENT a to už člen má, A CATASTROPHIC EVENT, IF NOT APOCALYPTIC je jen dodatek k tomu přídavnému jménu.

Všetci živí a zdraví. Bohatší o poznanie, čo je to mediálna bublina – Medial Hype. :-)

Pff, jenom 73%.. A to mám jít v únoru na FCE?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

není tam proto, že tam je jedno podstatné jméno EVENT a to už člen má, A CATASTROPHIC EVENT, IF NOT APOCALYPTIC je jen dodatek k tomu přídavnému jménu.

Díky za vysvětlení, to dává smysl.
Nějak jsem si to spojil s jinou vazbou, kde by nejspíš byl, tedy kdyby ta věta zněla …it will be the start of a catastrophic event, if not an apocalyptic one.
Tam je ten člen an správně, protože se vztahuje k one, že mám pravdu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 11 lety

Díky za vysvětlení, to dává smysl.
Nějak jsem si to spojil s jinou vazbou, kde by nejspíš byl, tedy kdyby ta věta zněla …it will be the start of a catastrophic event, if not an apocalyptic one.
Tam je ten člen an správně, protože se vztahuje k one, že mám pravdu?

Přesně tak.

Tak jsem tímto testem zakončil měsíční testový marathon. Každý den jedna testová stránka (15 testů), takže za měsíc jsem dal všech těchto cca 450 testů. Díky za ně a těším se na další.

WAW, po pisomnej komunikacii s anglicky hovoriacim priatelom sa aj moja anglictina o nieco zlespila :) 73%

  1. ‘fraction’ nejde prosím?

Ano, fraction je OK.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.