Help for English

Countries and Nationalities (záložka)

Komentáře k článku: Countries and Nationalities (záložka)

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Jedličková vložený před 14 lety

záložka

já jsem takové technické nemehlo, ta záložka je tak pěkná, mám připravené „tabulky“ do latiny a pořád přemýšlím, jak z nich udělat takovéhle pěkné záložky, poradil byste mi někdo?

Re: záložka

Určitě, pošlete mi PM s tím, co chcete upravit:-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od IM vložený před 14 lety

Časy???

Jo,to mám, ale myslela jsem všechny časy do jedné tabulky. Jenom, jak se tvoří,koncovky (třeba present perfect have/has -ed/)atd. :oops:

Re: Časy???

No já jsem o tom kdysi uvažoval, ale nejsem si jist, jestli to je užitečný, protože jde ve finále ve všech osobách o stejnou změnu (kromě 3.os.j.č.)

Díky :-)

Díky za parádní záložku :-) Už je pěkně vytisklá a založená.

Časy???

Myslím, že by to bylo užitečné hlavně pro to, když se zapomene, jak se čas tvoří. Kdysi jsem si to udělala, ale neumím tomu dát hezkou počítačovou tabulku. (Nalevo byly vyjmenované časy, a pak dva sloupečky tvorby časů simple and contin. Ale nechám to na vás. Nemyslela jsem osoby, ale jenom přehled všech ang.časů a jak se tvoří oba způsoby. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od IM vložený před 14 lety

Časy???

Myslím, že by to bylo užitečné hlavně pro to, když se zapomene, jak se čas tvoří. Kdysi jsem si to udělala, ale neumím tomu dát hezkou počítačovou tabulku. (Nalevo byly vyjmenované časy, a pak dva sloupečky tvorby časů simple and contin. Ale nechám to na vás. Nemyslela jsem osoby, ale jenom přehled všech ang.časů a jak se tvoří oba způsoby. :-)

Re: Časy???

Hm, uvidíme. Pokusím se něco udělat, ale mám obavu, že to nebude to pravé ořechové a v takové případě to mažu :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od IM vložený před 14 lety

Časy???

Myslím, že by to bylo užitečné hlavně pro to, když se zapomene, jak se čas tvoří. Kdysi jsem si to udělala, ale neumím tomu dát hezkou počítačovou tabulku. (Nalevo byly vyjmenované časy, a pak dva sloupečky tvorby časů simple and contin. Ale nechám to na vás. Nemyslela jsem osoby, ale jenom přehled všech ang.časů a jak se tvoří oba způsoby. :-)

Re: Časy???

Myslím, že přehled všech gramatických struktur na jednom papíře je hodně nic neříkající. Osobně si myslím, že taková tabulka či záložka by měla být jasná, měla by lidem pomáhat se v dané věci zorientovat případně nějakou problematiku znázornit. Obávám se, že tato konkrétní tabulka by byla jen změtí nic neříkajících struktur.

I go I am going I have gone I have been going
I went I was going I had gone I had been going
I will go I will be going I will have gone I will have been going
+ otázky
+ zápory

Navíc: Začínajícíjich tolik nepotřebuje, jemu by stačila ani ne polovina, středně pokročilý zase nepotřebuje mít ty základní a nakonec ani ty hodně složité… a pokročilý už tabulku nepotřebuje vůbec.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Časy???

Myslím, že přehled všech gramatických struktur na jednom papíře je hodně nic neříkající. Osobně si myslím, že taková tabulka či záložka by měla být jasná, měla by lidem pomáhat se v dané věci zorientovat případně nějakou problematiku znázornit. Obávám se, že tato konkrétní tabulka by byla jen změtí nic neříkajících struktur.

I go I am going I have gone I have been going
I went I was going I had gone I had been going
I will go I will be going I will have gone I will have been going
+ otázky
+ zápory

Navíc: Začínajícíjich tolik nepotřebuje, jemu by stačila ani ne polovina, středně pokročilý zase nepotřebuje mít ty základní a nakonec ani ty hodně složité… a pokročilý už tabulku nepotřebuje vůbec.

Re: Re: Časy???

Jo jo, já se obávám, že souhlasím s Markem :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Časy???

Myslím, že přehled všech gramatických struktur na jednom papíře je hodně nic neříkající. Osobně si myslím, že taková tabulka či záložka by měla být jasná, měla by lidem pomáhat se v dané věci zorientovat případně nějakou problematiku znázornit. Obávám se, že tato konkrétní tabulka by byla jen změtí nic neříkajících struktur.

I go I am going I have gone I have been going
I went I was going I had gone I had been going
I will go I will be going I will have gone I will have been going
+ otázky
+ zápory

Navíc: Začínajícíjich tolik nepotřebuje, jemu by stačila ani ne polovina, středně pokročilý zase nepotřebuje mít ty základní a nakonec ani ty hodně složité… a pokročilý už tabulku nepotřebuje vůbec.

Re: Re: Časy???

Tak přesně tohle bych potřebovala. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 14 lety

Re: Re: Časy???

Tak přesně tohle bych potřebovala. :)

Re: Re: Re: Časy???

Anebo kompromis – přehled pomocných sloves, která se používají v časech. Možná lépe formulováno

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 14 lety

Re: Re: Časy???

Tak přesně tohle bych potřebovala. :)

Re: Re: Re: Časy???

Přehled časů časem plánuji, ale jako článek s komentáři (k čemu se každý čas používá apod.) Jako tabulka k vytištění (jak jsem napsal) by to myslím bylo k ničemu.

Časy???

Tak jo, pánové. „Ukecali“ jste mě. Nechám to na vás. Na článek se každopádně těším , určitě bude užitečný. Gorgiin nápad také není k zahození. :-D

Ano, jsem také spokojená :-) Myslím, že se občas takové přání i objeví od dalších zoufalců, kteří touží po nějakém přehledu. A zatím se budeme těšit ze záložek. Romane, tvoje záložka minulých sloves putovala do Turecka, Itálie a Arabských Emirátů. Moc se líbila. Měla jsem tu bez českého překladu tak se hodila. Ocenila ji i paní učitelka Tina z Cambridge. :-D

Vylepšení ???

Záložka je super.
:idea:
Možná by bodlo ještě tam přidat tvar podstatného jména té které národnosti – hlavně takových jako Pole, Dane, Swede, Spaniard, etc.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od orim vložený před 14 lety

Vylepšení ???

Záložka je super.
:idea:
Možná by bodlo ještě tam přidat tvar podstatného jména té které národnosti – hlavně takových jako Pole, Dane, Swede, Spaniard, etc.

Re: Vylepšení ???

Inu to možná ano, ale pro vyšší úroveň…

Re: Re: Vylepšení ???

hm, no to je pravda…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.