Help for English

Hovorová angličtina #6: Citoslovce

Komentáře k článku: Hovorová angličtina #6: Citoslovce

super, zpětně jsem konečně pochopila jednu seriálovou scénu. díky. :idea: :-D

Vím, že tohle není vyčerpávajcí výčet, ale dneska jsem si procházel dvě lekce z Slang Rules a bylo tam uvedeno UH-OH a pak jsem si vzpomněl, že jsem četl stejnojmenou knížku od Roberta Fulguma.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 10 lety

Vím, že tohle není vyčerpávajcí výčet, ale dneska jsem si procházel dvě lekce z Slang Rules a bylo tam uvedeno UH-OH a pak jsem si vzpomněl, že jsem četl stejnojmenou knížku od Roberta Fulguma.

Re:

ANo, to je pěkné citoslovce. Do článku v dohledné době přidám, díky.

Re:

Navíc jsem si u rodilého mluvčího objednal nahrávky, takže brzy tento článek bude mít i audio.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

Re:

Navíc jsem si u rodilého mluvčího objednal nahrávky, takže brzy tento článek bude mít i audio.

Re: Re:

Jestli by to šlo, tak bych se přimluvil i o lekci do WM.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 10 lety

Jestli by to šlo, tak bych se přimluvil i o lekci do WM.

Re: Re: Re:

Až budou nahrávky, určitě. Problém je akorát s českým překladem. Pořád nevím, jak se v češtině zapisuje slovem UH-HUH a UH-UH. :-)

Tak toto je fakt skvělý (skvělý to je slabé slovo) článek. Děkuji moc.

Re:

No, podle zvukové nahrávky to spíš vypadá na A. :-)

Re:

No, podle zvukové nahrávky to spíš vypadá na A. :-)

Oni tam spíš vyslovují schwa, nepřízvučnou hlásku, která se v různých situacích může blížit tomu A a nebo U. Slovníková výslovnost je ale s U.

Nahrávky jsou super a tady asi nutností… přeci jenom takové „UGH“ se hodně špatně speluje :-D Díky

Naštěstí tohle do Academic Language potřebovat nebudu, protože se mi to fakticky pořád celkem plete. :--)

Re:

UH-OH doplněno, stejně tak nahrávky.

Re: Re: Re:

Ok díky.

Nejlepší nahrávky, které jsem tu na stránkách asi slyšel.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 10 lety

Nejlepší nahrávky, které jsem tu na stránkách asi slyšel.

Re:

Jo, naprostý souhlas…pokud je namlouval v jeden den, asi už toho taky musel mít plné zuby. Jinak mě překvapilo, že plno citoslovcí zní stejně, jako zní naše. V určitých chvílích asi lidé reagují stejně a je jedno, jaký je jejich rodný jazyk.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.