Help for English

Miscellaneous Upper-Intermediate Test #22

Komentáře k článku: Miscellaneous Upper-Intermediate Test 22

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Jílek vložený před 13 lety

dotaz k 5}

chci se zeptat ohledně otázky 10 – v učebnici Ready for CAE v části gramatika uvádějí, že je možné říct obojí: It's ages since I've had / I had bacon for breakfast. Zajímalo by mě, jak to funguje – předpokládám, že kdyby se vypustilo slovo „last“, tak by se dalo říct: It seems ages since I've talked to her. Jak to je? Díky

Re: dotaz k 5}

omlouvám se za špatný nadpis – dotaz je ohledně otázky 10 :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Jílek vložený před 13 lety

dotaz k 5}

chci se zeptat ohledně otázky 10 – v učebnici Ready for CAE v části gramatika uvádějí, že je možné říct obojí: It's ages since I've had / I had bacon for breakfast. Zajímalo by mě, jak to funguje – předpokládám, že kdyby se vypustilo slovo „last“, tak by se dalo říct: It seems ages since I've talked to her. Jak to je? Díky

Re: dotaz k 5}

Bez LAST by to šlo, ale LAST jasně uvádí, že mluvíte o té poslední příležitosti, co jste se viděli. Tady by měl být minulý čas.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: dotaz k 5}

Bez LAST by to šlo, ale LAST jasně uvádí, že mluvíte o té poslední příležitosti, co jste se viděli. Tady by měl být minulý čas.

Re: Re: dotaz k 5}

Díky

100%

Tentokrát jsem sama sebe potěšila, 100% :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka vložený před 13 lety

100%

Tentokrát jsem sama sebe potěšila, 100% :)

Re: 100%

Hm…! asi další CPE certificate holder.

40 %

Žádná sláva:-( Ale díky za super test! jsem zase o něco chytřejší..

11. otázka

Zdravím, 11.otázku mi to vyhodnotilo jako špatně, prý je tam kondicionál, mně tam ale jaksi chybí „if“. Není tam chyba? děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Violinistt vložený před 13 lety

11. otázka

Zdravím, 11.otázku mi to vyhodnotilo jako špatně, prý je tam kondicionál, mně tam ale jaksi chybí „if“. Není tam chyba? děkuji

Re: 11. otázka

ne, nechybí. PROVIDED – za předpokladu, že… Ne každý kondicionál musí mít IF.

Prvni skore

53%… a to si clovek mysli ze vi vsechno :oops:

The other week

Ahojky, ohledne vety č.12, ve vysvětlení máte THE OTHER DAY- před několika dny. Vždy jsem to používala ve významu předevčírem. Dá se to použít v těchto obou případech?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 13 lety

The other week

Ahojky, ohledne vety č.12, ve vysvětlení máte THE OTHER DAY- před několika dny. Vždy jsem to používala ve významu předevčírem. Dá se to použít v těchto obou případech?

Re: The other week

THE OTHER DAY není předvčírem, je to v nedávné minulosti, do češtiny např. přeložit „Tuhle jsem šel… Před pár dny jsem viděl…“ atd. Máme tu o tom i článek v sekci IDIOMY.

Otázka č. 9 -bychom.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.