Help for English

Minulý čas #3: nepravidelná slovesa B

Komentáře k článku: Minulý čas #3: nepravidelná slovesa B

Opravit prosím i druhá část bude v přítomnosti. Jinak skvělé. :-)

Thank you my teacher

Je to super ze pribudol dalsi clanok do sekcie pre zaciatocnikov :)

nechápu

vůbec se neorientuju,slo­víčka mi nic neříkají

Odkaz na příspěvek Příspěvek od pikolka vložený před 9 lety

nechápu

vůbec se neorientuju,slo­víčka mi nic neříkají

Re: nechápu

Možná byste měla začít v našem kurzu od začátku.

Re: nepravidelné slovesá, minulý čas 3

Viz mapa kurzu.

je to bezva… :-D

I read the newspaper this morning.

Dobrý den, vím, že je toto článek pro začátečníky, ale vzhledem k tomu, že se můj dotaz týká věty uvedené v tomto článku…To, že bych se tam snažila napsat čas předpřítomný je důsledkem nějakého „polovičatého“ pravidla, které mám v hlavě?

A ve větě:
I usually get up at six but this morning I got up at four.
a)musí být this morning až na konci?
b) může tam být ten minulý čas?

Děkuji předem za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Fife vložený před 8 lety

I read the newspaper this morning.

Dobrý den, vím, že je toto článek pro začátečníky, ale vzhledem k tomu, že se můj dotaz týká věty uvedené v tomto článku…To, že bych se tam snažila napsat čas předpřítomný je důsledkem nějakého „polovičatého“ pravidla, které mám v hlavě?

A ve větě:
I usually get up at six but this morning I got up at four.
a)musí být this morning až na konci?
b) může tam být ten minulý čas?

Děkuji předem za odpověď.

Re:

Ano, jistě. Když je někde THIS MORNING, ještě neznamená, že tam bude předpřítomný čas. Předpřítomný čas je, když je ještě ten den ráno/dopoledne a vy říkáte, co se stalo dnes ráno. Pokud už dnes ráno není, je např. večer, takse s THIS MORNING použije minulý.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 8 lety

Re:

Ano, jistě. Když je někde THIS MORNING, ještě neznamená, že tam bude předpřítomný čas. Předpřítomný čas je, když je ještě ten den ráno/dopoledne a vy říkáte, co se stalo dnes ráno. Pokud už dnes ráno není, je např. večer, takse s THIS MORNING použije minulý.

Re: Re:

Děkuji moc. Projasnil jste mi tento pošmůrný a deštivý den. Mně někdy ty složitější věci připadají jasnější než tyto základní.

Neviem, možno to úplne nechápem, alebo je len jazyková bariéra priveľká… Ale v Sj je na príklad vety It cost a lot of money. možné prítomný čas použiť aj " po funuse"..
Napríklad som si kúpila nohavice už v minulosti ale viem, že to stojí rovnako aj teraz… V oboch prípadoch použijem túto vetu.Dá sa to nejak inak zistiť o aký čas sa jedná?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mastema vložený před 8 lety

Neviem, možno to úplne nechápem, alebo je len jazyková bariéra priveľká… Ale v Sj je na príklad vety It cost a lot of money. možné prítomný čas použiť aj " po funuse"..
Napríklad som si kúpila nohavice už v minulosti ale viem, že to stojí rovnako aj teraz… V oboch prípadoch použijem túto vetu.Dá sa to nejak inak zistiť o aký čas sa jedná?

Re:

IT COST ME – minulý
IT COSTS ME – přítomný

Aký je rozdiel medzi put a give?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Niki_01 vložený před 8 lety

Aký je rozdiel medzi put a give?

Re:

GIVE – darovat, PUT – umístit

Máme tu o tom dokonce článek.

Tyto stránky jsou super)))

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.