Help for English

PUDDING není pouze 'pudink'

Komentáře k článku: Co vše může být PUDDING

 

Takový hezký obrázky po ránu, hned mám hlad :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 13 lety

Takový hezký obrázky po ránu, hned mám hlad :)

Re:

Exactly :-)

Já jsem se s setkala s překladem „pudding“ např. u naší žemlovky. :-)

Konečně vím, co je yorkshirský pudding :-D. Moje dosavadní asociace k anglickému pudingu všeobecně byly asi takové: „představ si pod tím, co chceš, ale radši to nejez“ :-)

Pane Romane, opět super. Většinu těch jídel jsem jedla a dělám je i doma. Ovšem kdo mohl říct, že yorkshire pudding radši nejíst už fakt nechápu. Je to dobrá a jednoduchá příloha. Dělám to třeba k pečenému masu, zelenině atd.
Mám pocit, že když jse řekne, že to je anglické jídlo, tak každý reaguje „fuj“, aniž by to kdy vůbec jedl.

už jsem si říkala, že jste s recepty skončil – vše se přece dá najít v kuchařkách. A vy jste tento druh článku krásně povýšil na poznávání zvyklostí (kultury stolování) v zemi, jejíž jazyk se učíme znát se všemi jejími příchutěmi :-) Díky.

hmm, dal bych si jeden sticky toffee pudding, prosiiim… :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jarmi1 vložený před 13 lety

už jsem si říkala, že jste s recepty skončil – vše se přece dá najít v kuchařkách. A vy jste tento druh článku krásně povýšil na poznávání zvyklostí (kultury stolování) v zemi, jejíž jazyk se učíme znát se všemi jejími příchutěmi :-) Díky.

Re:

Jo jo, na recepty teď moc není čas, ale článek o slovíčku pudding jsem plánoval hodně dlouho. Tak alespoň takto bez receptů, ale s obrázkama :-)

Tak když mi moje host family avizovala, že bude yorksirský pudink, tak jsem se neznale těšila na sladké, jaké bylo mé překvapení, když jsem to našla na talíři společně s masem a po sladkém ani památky :-D
To, že v Anglii je to s pudinkem všeljak už jsem tedy stačila zjistit, přesto děkuji za super článek :-)

No řekl bych že kuchyně nebude nejsilnější stránkou Velké Británie, což se o ní traduje. Např. „ledvinkový pudink“ bych si určitě nedal:)

Ale ty pudinky vypadají moc dobře:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Filip Waldhans vložený před 13 lety

No řekl bych že kuchyně nebude nejsilnější stránkou Velké Británie, což se o ní traduje. Např. „ledvinkový pudink“ bych si určitě nedal:)

Ale ty pudinky vypadají moc dobře:)

Re:

Možná se to traduje, ale zásadně s tím nesouhlasím, ačkoli uznávám, že občas mají ‘bláznivé’ kombinace přísad a chutí:-)

Ledvinkový pudink jsem ještě nejedl, vždycky jsem na lístku našel něco zajímavějšího.

Ostatně doporučuji web nebo časopis BBC Good Food. Recenze zde.

Stačí projít pár stránek a uděláte si nejlepší obrázek o moderní britské kuchyni.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Geo vložený před 13 lety

Konečně vím, co je yorkshirský pudding :-D. Moje dosavadní asociace k anglickému pudingu všeobecně byly asi takové: „představ si pod tím, co chceš, ale radši to nejez“ :-)

Re:

:c))) přesně

Aglické mňamky

zkušenosti z Anglie…
rodinka jedla celý dny jen rozmraženou pizzu a například nádobí umývali v jaru, který ani neopláchli..jídlo starší jak den ihned vyhazovali ačkoli mu nic nebylo…
jejich snídaně je pro našince jak granát do žaludku…ovšem největší gol byl fish and chips podávané na novinovém papíře :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jana Nováková vložený před 13 lety

Aglické mňamky

zkušenosti z Anglie…
rodinka jedla celý dny jen rozmraženou pizzu a například nádobí umývali v jaru, který ani neopláchli..jídlo starší jak den ihned vyhazovali ačkoli mu nic nebylo…
jejich snídaně je pro našince jak granát do žaludku…ovšem největší gol byl fish and chips podávané na novinovém papíře :-D

Re: Aglické mňamky

Ale no tak jistě, občas to tak je. Ale myslím, že podobné ‚případy‘ najdete i u nás…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od IM vložený před 13 lety

Pane Romane, opět super. Většinu těch jídel jsem jedla a dělám je i doma. Ovšem kdo mohl říct, že yorkshire pudding radši nejíst už fakt nechápu. Je to dobrá a jednoduchá příloha. Dělám to třeba k pečenému masu, zelenině atd.
Mám pocit, že když jse řekne, že to je anglické jídlo, tak každý reaguje „fuj“, aniž by to kdy vůbec jedl.

Re:

Právě proto jsem ráda, že konečně vím, jak yorkshire pudding vypadá (všude jsem o něm jenom četla a nikdy jsem to neviděla na obrázku, takže jediné, co jsem věděla, bylo, že je pravděpodobně slaný, protože se podává k masu). Mám ráda anglická jídla – tedy aspoň ta, která jsem jedla…třeba fish and chips nebo marmelády. Taky miluju, jak si Britové potrpí na poctivé mléko (proti tomu je naše smetana voda). A s karamelem dokážou úžasné věci :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.