Help for English

MAYBE nebo MAY BE?

Komentáře k článku: MAYBE nebo MAY BE?

Konečně

Konečně mi někdo pěkně, srozumitelně vysvětlil rozdíl mezi may a might :)

you may BE right

Dá se nějak vysvětlit proč se zde sloveso „be“ neskloňuje a není správně:

You may are right.

(v porovnání s: ty máš pravdu = you are right)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jarmi1 vložený před 9 lety

you may BE right

Dá se nějak vysvětlit proč se zde sloveso „be“ neskloňuje a není správně:

You may are right.

(v porovnání s: ty máš pravdu = you are right)

Re: you may BE right

MAY je modální sloveso, za MAY může být jen a jen zákl. tvar slovesa.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 9 lety

Re: you may BE right

MAY je modální sloveso, za MAY může být jen a jen zákl. tvar slovesa.

Re: Re: you may BE right

díky

Hmmm

velice zajímavé… :-)

SUPER

Super vysvetlene, test mi trošku nevyšiel ale pointa zachytena .....a tych posledných 20 vet myslim ze tiež docela ušlo.SUPER ;-)

Dobrý den, měla bych dotaz k překladu slovesa MAY NOT, neboť internetové slovníky mi ho překládají jako “nesmět” ale i “nemuset”. Mám tuto konkrétní větu: <br/> “At least 50% of variable remuneration may not be paid straightaway and its payment is to be spread over a period of three years.” Je pro mě důležité, zda sloveso MAY NOT zde znamená, že <br/>

1. polovina odměny nemusí být vyplácena přímo, nebo
  2. …nesmí být vyplacena přímo

Děkuji za reakci.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Sládková vložený před 7 lety

Dobrý den, měla bych dotaz k překladu slovesa MAY NOT, neboť internetové slovníky mi ho překládají jako “nesmět” ale i “nemuset”. Mám tuto konkrétní větu: <br/> “At least 50% of variable remuneration may not be paid straightaway and its payment is to be spread over a period of three years.” Je pro mě důležité, zda sloveso MAY NOT zde znamená, že <br/>

1. polovina odměny nemusí být vyplácena přímo, nebo
  2. …nesmí být vyplacena přímo

Děkuji za reakci.

Já bych určitě myslel:
že minimálně polovina odměny možná nebude vyplacena rovnou. tedy ve významu nemusí být vyplacena rovnou..(prav­děpodobně nebude)

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.