Help for English

Komunikace, nebo gramatika?

Komentáře k článku: Komunikace, nebo gramatika?

existují snad nějaké uznávané zkoušky, které by prověřovaly jen schopnost komunikace (myslí se tím jen speaking?) nebo jen gramatiku? :shock: Všechny jsou zaměřené jak na schopnost komunikovat, tak také používat správně gramatiku

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jarmi1 vložený před 8 lety

existují snad nějaké uznávané zkoušky, které by prověřovaly jen schopnost komunikace (myslí se tím jen speaking?) nebo jen gramatiku? :shock: Všechny jsou zaměřené jak na schopnost komunikovat, tak také používat správně gramatiku

Re:

komunikace a speaking je něco jiného…

Spousta zkoušek testuje gramatiku gramatickou částí, včetně „Cambridgských zkoušek“.

Pěkné

Sice stručně, ale komplexně řečeno, v čem by měla spočívat současná výuka cizích jazyků.
Ještě bych poznamenala, že k tomu, abychom dokázali v cizím jazyce komunikovat, je důležité i porozumění danému jazyku. My se pořád snažíme produkovat (mluvit, psát, doplňovat…), ale ta receptivní složka někdy „pokulhává“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Těthalka vložený před 8 lety

Pěkné

Sice stručně, ale komplexně řečeno, v čem by měla spočívat současná výuka cizích jazyků.
Ještě bych poznamenala, že k tomu, abychom dokázali v cizím jazyce komunikovat, je důležité i porozumění danému jazyku. My se pořád snažíme produkovat (mluvit, psát, doplňovat…), ale ta receptivní složka někdy „pokulhává“.

Re: Pěkné

a nutno podotknout, že při stylu výuky některých učitelů pokulhává dost výrazně :-(

Po roce??

Tak to fakt smekám, my jsme měli latinu taky na gymplu (přípravka na práva / medinu) a po roce jsme byli rádi, když jsme poskládali naprosto jednoduchou větu (tj. z češtiny do latiny). O nějaké konverzaci nemohla být ani řeč. Pro mě je to nejtěžší jazyk, který jsem se kdy učila a kdo si stěžuje na angličtinu, španělštinu, ruštinu atd., tomu bych doporučila měsíc latiny:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Zuzka B. vložený před 8 lety

Po roce??

Tak to fakt smekám, my jsme měli latinu taky na gymplu (přípravka na práva / medinu) a po roce jsme byli rádi, když jsme poskládali naprosto jednoduchou větu (tj. z češtiny do latiny). O nějaké konverzaci nemohla být ani řeč. Pro mě je to nejtěžší jazyk, který jsem se kdy učila a kdo si stěžuje na angličtinu, španělštinu, ruštinu atd., tomu bych doporučila měsíc latiny:)

Re: Po roce??

Jojo, po necelém roce; nulák trval rok a tehdy jsem měla mladý mozek:-). Ale často mi latina „naskočí“, když se učím něco v angličtině.

Re:

na youtube je řada ukázet hodin latiny, na kterých se mluví jen latinsky, pro starořečtinu to platí taky, jen ji ještě nikdo nenatočil na video :-), máme ale ve starořečtině např. natočenou pohádku o červené karkulce

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.