Help for English

Spojky AFTER a BEFORE

Komentáře k článku: Spojky AFTER a BEFORE

Díky

za pěkný článek, docela mi to šlo – jak překlad z angličtiny, tak i překlad z češtiny, tak mám radost.

Super

Moc děkuji za pěkný článek, který mi hodně pomohl. :)

Zase skvělý článek – přehledný, poučný … Díky. AFTER a BEFORE jsem používala jako spojky velmi málo. :oops: Začnu víc :-)

chybka?

„Pack you bag before you call a taxi.“ Nepřijde tam pack your bag?

before/after ma jiny cas?

Taky mi neni jasne, proc je pritomny cas:She didn't tell her parents about it before they get married.Proc je tam jednou minuly ca a jindy pritomny, je to tou spojkou?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od homi vložený před 6 lety

chybka?

„Pack you bag before you call a taxi.“ Nepřijde tam pack your bag?

Re: chybka?

opraveno

Odkaz na příspěvek Příspěvek od homi vložený před 6 lety

before/after ma jiny cas?

Taky mi neni jasne, proc je pritomny cas:She didn't tell her parents about it before they get married.Proc je tam jednou minuly ca a jindy pritomny, je to tou spojkou?

Re: before/after ma jiny cas?

Ne, je to chyba. Dík moc za upozornění. Opraveno.

pěkně přehledné,moc mi to pomohlo :-D :-)

Moc se omlouvám, ale nechápu: Before she leaves, she will write a letter. Přece nejdříve napíše dopis a pak odejde

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gera vložený před 6 lety

Moc se omlouvám, ale nechápu: Before she leaves, she will write a letter. Přece nejdříve napíše dopis a pak odejde

Přesně tak. Co nechápete?

Mám trochu zmatek v té časové souslednosti. Chtěla bych říct, že jsem něco neviděla do té doby, než se něco jiného stalo. Například: “Nikdy jsem neviděla slona předtím, než jsem byla v té zoo.” (trochu kostrbaté, uznávám). Jaký čas mám použít? I've never seen an elephant before I was in the zoo. I had never seen an elephant before I was in the zoo. I didn't see an elephant before I was in the zoo. Osobně by se mi nejvíc líbila věta s past perfect, protože do zdůrazňuje jakési trvání v minulosti před jiným dějem v minulosti, ale nejsem si zdaleka jistá. Díky za radu.

I had never seen an elephant before I went to the zoo.
A Vaše zdůvodnění je správné.

Ve větě např.: “I have a shower and after that I go to bed.” se bude psát čárka před “and”?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cortes vložený před 4 lety

Ve větě např.: “I have a shower and after that I go to bed.” se bude psát čárka před “and”?

Ne, nebude.

akú predložku je vhodné použiť napr. pri vete:
Chránim sa PRED dažďom.
Môže tam byť položené before? vďaka

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.