Help for English

Lightning or lightening?

Komentáře k článku: Lightning or lightening?

 

Nevím, kam to napsat, ale nechtělo by se někomu napsat články ohledně CLASSIC a CLASSICAL A HISTORIC A HISTORICAL ??? PROSÍM :)

Budhismus se píše s dvěma “d”

buddhismus

A nemůže se blesk říct bolt?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Terezka Jones vložený před 12 lety

Nevím, kam to napsat, ale nechtělo by se někomu napsat články ohledně CLASSIC a CLASSICAL A HISTORIC A HISTORICAL ??? PROSÍM :)

Článek tu už máme – Pleteme si: -ic a -ical

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 12 lety

A nemůže se blesk říct bolt?

Ano, BOLT a lightning ale není to samé. BOLT je jakoby jeden blesk, ten tvar blesku, ta klikatá čára. Potom se dá říct A LIGHTNING BOLT nebo a BOLT OF LIGHTNING.

LIGHTNING je nepočitatelné, BOLT je jedna věc, tedy počitatelné.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Článek tu už máme – Pleteme si: -ic a -ical

Aha, tak tam mě teda hledat nenapadlo…Jen jsem do vyhledavače u vás na stánce zadala CLASSIC a pak CLASSICAL…nic mi nevylezlo, tak jsem myslela, že mám smůlu. A nemám :) Děkuju, Tereza

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Článek tu už máme – Pleteme si: -ic a -ical

No, ale to CLASSIC a CLASSICAL tam nevidím :(

Je fakt, že ten článek musím předělat, doplnit. Ale jednoduše:

CLASSIC – popisuje kvalitu či oblíbenost, frekventovanost. A classic book. A classic example. A classic mistake.

CLASSICAL – popisuje spíše to, že něco vychází z tradice, že to není něco moderního, současného, ale takové, jaké to vždycky bývalo za starých dobrých časů. Proto např. CLASSICAL MUSIC.

Ale doplním to do článku. Spolu s FANTASTIC a FANTASTICAL.

Jinak v diskusním fóru na toto máme normálně sekci HELP FÓRUM.

Úžasný článek, Marku! Super!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.