Help for English

Zkoušení Vět

 

  • U zkoušení vět bych uvítala nějaké tlačítko pro hromadné doplnění slovíček, která neznám, ať nemusím klikat na každou buňku zvlášť a zvolit “Nevím-vyplnit toto slovčíko”.
  • Také u nápovědy by bylo fajn, kdyby se zobrazovala dříve, než při proklikání se na konec věty.

Dobrý den,

děkujeme za názory. Myslíme si ale, že by tlačítko ‘nevím-vyplnit’ zbytečně svádělo uživatele jen klikat a ani se nepokusit… což by mělo být cílem. Po nesprávném vyplnění počítač napoví…

Co se týče nápovědy před vyplněním všech políček – jde o to, že někdy spolu okénka nějak souvisí (pokud je to v jedné větě, tak skoro vždy alespoň trochu souvisí). Student by tedy měl zkusit vyplnit větu jako celek a až potom by mu nápověda měla říct, co kde má být jinak.

Co si o tom myslí ostatní?

V tom máte asi pravdu, že by to svádělo :-) Co se týče nápovědy, tak jsem nad souvislostí moc nepřemýšlela.

Dobrý den, v úrovni intermediate se mi dost často nabízí ve zkoušení vět nějaká “prázdná věta”. Neukáže se ani její jméno, ani tedy nejde nijak rozkliknout. Jediné, co se s ní dá dělat je mazat ji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chronos vložený před 11 lety

Dobrý den, v úrovni intermediate se mi dost často nabízí ve zkoušení vět nějaká “prázdná věta”. Neukáže se ani její jméno, ani tedy nejde nijak rozkliknout. Jediné, co se s ní dá dělat je mazat ji.

Omlouvám se za pozdní odpověď.

Můžete mi prosím zaslat odkaz na odstranění dané aktivity? (zkopírovat odkaz bez toho, abyste na něj kliknul můžete pomocí stisknutí pravého tlačítka myši a z nabídky zvolte “Zkopírovat adresu odkazu” (může se lišit dle prohlížeče))

Je to fajn si myslím tak,ako to je. Áno, veľa krát sa mi už stalo, že som síce nevedel jedno konkrétne slovíčko, no keď som si dočítal vetu, napadla ma celá fráza, takže to bolo fajn. A určite je lepšie aspoň to skúsiť vyplniť, až potom zobraziť nápovedu, myslím si, že sa tým aj lepšie zafixuje spelling jednotlivých slov, častokrát mám chybu jedine vo vynechaní nejakej dvojitej spoluhlásky, takže mne to vyhovuje.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Zuzana vložený před 11 lety
  • U zkoušení vět bych uvítala nějaké tlačítko pro hromadné doplnění slovíček, která neznám, ať nemusím klikat na každou buňku zvlášť a zvolit “Nevím-vyplnit toto slovčíko”.
  • Také u nápovědy by bylo fajn, kdyby se zobrazovala dříve, než při proklikání se na konec věty.

Zdravím :-) Můj podnět se týká zkoušení vět (tedy spíše vyhodnocení), tak doufám, že dělám správně, když reaguji do tohoto vlákna (pokud ne, tak do mě kopněte :-).

Vyhodnocení zkoušení vět mi vyšlo ve dvou případech zajímavě. Např. u doplnění této věty: “Ceny zimního oblečení většinou na jaře klesají. The prices of winterclothes usually drop in spring.” jsem původně vyplnila winter´s clothes. V hodnocení se mi ukázalo 95%. Zatímco u věty: “Moji rodiče o víkendech nepracují. My parents don't work at weekends.” jsem původně vyplnila parents a weekend (přehlédla jsem množné číslo) a v hodnocení se mi objevilo 0%.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od amonnia vložený před 11 lety

Zdravím :-) Můj podnět se týká zkoušení vět (tedy spíše vyhodnocení), tak doufám, že dělám správně, když reaguji do tohoto vlákna (pokud ne, tak do mě kopněte :-).

Vyhodnocení zkoušení vět mi vyšlo ve dvou případech zajímavě. Např. u doplnění této věty: “Ceny zimního oblečení většinou na jaře klesají. The prices of winterclothes usually drop in spring.” jsem původně vyplnila winter´s clothes. V hodnocení se mi ukázalo 95%. Zatímco u věty: “Moji rodiče o víkendech nepracují. My parents don't work at weekends.” jsem původně vyplnila parents a weekend (přehlédla jsem množné číslo) a v hodnocení se mi objevilo 0%.

Pokud věta obsahuje jednu chybu, dostane 95%, protože jedna chybička v tomto zkoušení vět nemusí nic znamenat. Při 5 a více chybách už je 0%, pro 2 až 4 chyby se to počítá po 20%. Pokud u věty kliknete na tlačítko “Nevím” – tak se započítá, že věta měla 5 chyb a tudíž je vyhodnocena za 0%, protože se domníváme, že stisknout tlačítko nevím by měl uživatel až tehdy, kdy doopravdy neví a tudíž by udělal víc jak 5 chyb.

Dává to takto smysl?

Děkuji za vysvětlení. Smysl to dává. Jen si už dnes nedokážu vybavit, zda jsem opravdu tlačítko nevím použila (možná ano). :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.