Help for English

The right word (Intermediate) # 1

Komentáře k článku: The right word (Intermediate) 1

 

Peknej test,jen bych řekl trošku podstřelená úroveň. Podobný testy bych si představil na B2/C1, koukal sem teď na CAE use of english a řekl bych podobná náročnost :) aby si tu intermediate studenti zbytečně nesrazili sebevědomí ;-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 11 lety

Peknej test,jen bych řekl trošku podstřelená úroveň. Podobný testy bych si představil na B2/C1, koukal sem teď na CAE use of english a řekl bych podobná náročnost :) aby si tu intermediate studenti zbytečně nesrazili sebevědomí ;-)

Mám presne taký istý názor. Toto je minimálne UPPER-Intermediate, ak nie ešte vyššie. Ja som dala len BUT. Ostatné ani z rýchlika.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 11 lety

Peknej test,jen bych řekl trošku podstřelená úroveň. Podobný testy bych si představil na B2/C1, koukal sem teď na CAE use of english a řekl bych podobná náročnost :) aby si tu intermediate studenti zbytečně nesrazili sebevědomí ;-)

Maximálně tak u STAND, DRAW a CAST. Jinak si myslím, že to je intermediate. Porovnala jsem to taky s testy na úrovni ELEMENTARY a UPPER-INTERMEDIATE tady na stránkách a myslím, že to je tak úroveň něco mezi intermediate a upper-intermediate. Ale spíš ta intermediate. A prosím vás, tohle je přeci jen jeden test. :-)

Ještě dodám, že obecně tady na stránkách jsou testy dělané malinko těžší, aby to studenty motivovalo. Je pravda, že někoho to může demotivovat, ovšem pro takové studenty mám radu: nezoufat, neházet flintu do žita, pokračovat dál a hlavně – nikdo není dokonalý a chybami se člověk učí. Znám to moc dobře. ;-)

Fakt nechcem aby to vyznelo ako kritika, ale musím sa pripojiť, že je to rozhodne vyššia úroveň. Som študentom upper – intermediatte a myslím, že ani moji spolužiaci by neobstáli lepšie. Dala som len tri.
Ok mohla som to robiť doma v kľude a nie v práci v open office, ale neviem či by som bola doma lepšia, skôr nie…
otherside.
I do appreciate exercises like this one. The best for learning phrasal verb ect.
So, miss (or missis) Lenka, one big thanks for it and the rest of articles you did.

5I10 iba :(..zrovna som si nevedel spomenúť na opraviť a v tom 1. som si myslel, že je to lay, keďže je to intermediate a významovo to sedelo do 3.vety, nenapadlo mi to …ale učíme sa z chýba, takže čo už :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

Ještě dodám, že obecně tady na stránkách jsou testy dělané malinko těžší, aby to studenty motivovalo. Je pravda, že někoho to může demotivovat, ovšem pro takové studenty mám radu: nezoufat, neházet flintu do žita, pokračovat dál a hlavně – nikdo není dokonalý a chybami se člověk učí. Znám to moc dobře. ;-)

Myslím, že se tu pořád bije ta představa, že jsou to TESTY, které člověku řeknou, že je na té a té úrovni, tedy člověk čeká, že test INTERMEDIATE zvládnutý na 100% říká či dokazuje, že je člověk INTERMEDIATE.

Ale tak to není. Úroveň říká, pro jakou úroveň je test určen, na jaké úrovni by zhruba člověk měl být,a by se z daného testu/článku mohl učit. Toto je pojetí, které jsme volili už od počátku. Něco budete vědět, něco ne. Úspěšnost 50% u studenta INTERMEDIATE neznamená, že je to špatně nastavená úroveň. Naopak. Student si může říct AHA, TOHLE JSEM NEVĚDĚL. :-)

Ok,to je pravda :-) Já jen že mi to dalo tak zabrat (i když by už nemělo) :-D Jen jedna otázka- místo CORRECT bych dal RIGHT…docela mi to sedělo, pak jsem se rozhodl pro correct nakonec ale když řeknu- 1)..is that right? to je ok 2)..politically right speech…to prave zni trochu divne 3)..I have to right you here…to taky neni 100% krasny ale vzpomnel jsem si na frazi – right your wrongs (ale to je asi starodavne,ze?) :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 11 lety

Ok,to je pravda :-) Já jen že mi to dalo tak zabrat (i když by už nemělo) :-D Jen jedna otázka- místo CORRECT bych dal RIGHT…docela mi to sedělo, pak jsem se rozhodl pro correct nakonec ale když řeknu- 1)..is that right? to je ok 2)..politically right speech…to prave zni trochu divne 3)..I have to right you here…to taky neni 100% krasny ale vzpomnel jsem si na frazi – right your wrongs (ale to je asi starodavne,ze?) :-)

Co se týče jedničky a trojky (s odřenýma ušima) by to šlo. Ale politically correct je kolokace, tam to je neprůstřelné. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 11 lety

Ok,to je pravda :-) Já jen že mi to dalo tak zabrat (i když by už nemělo) :-D Jen jedna otázka- místo CORRECT bych dal RIGHT…docela mi to sedělo, pak jsem se rozhodl pro correct nakonec ale když řeknu- 1)..is that right? to je ok 2)..politically right speech…to prave zni trochu divne 3)..I have to right you here…to taky neni 100% krasny ale vzpomnel jsem si na frazi – right your wrongs (ale to je asi starodavne,ze?) :-)

Co znamená right your wrongs? Zní to hezky, ale strejda Gugl mi nepomohl, takže moc významu nerozumím.
Prála bych si jej znát.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

Co se týče jedničky a trojky (s odřenýma ušima) by to šlo. Ale politically correct je kolokace, tam to je neprůstřelné. :-)

Dovolim si nesouhlasit s tim, ze by to slo v trojce. Znamenalo by to neco jako: “Musim te napravit/spra­vit”, coz se do toho kontextu nehodi.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ar vložený před 11 lety

Co znamená right your wrongs? Zní to hezky, ale strejda Gugl mi nepomohl, takže moc významu nerozumím.
Prála bych si jej znát.

Napravit krivdy, kterych jsem se dopustil.

http://oald8.oxfordlearnersdictionaries.com/…nary/right_4

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel vložený před 11 lety

Dovolim si nesouhlasit s tim, ze by to slo v trojce. Znamenalo by to neco jako: “Musim te napravit/spra­vit”, coz se do toho kontextu nehodi.

Myslela jsem to s odřenýma ušima právě tak, že by zněl jako “tatar”, ale asi by to pochopili – což se dá ale říct i o dvojce. Prostě RIGHT se hodí stoprocentně jen do jedničky.

Dal jsem si ten test po půlnoci a na plný počet. Takže ta úroveň bude odpovídající. INTERMEDIATE. U correct mě nakoplo taky až to politically correct :-).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ar vložený před 11 lety

Fakt nechcem aby to vyznelo ako kritika, ale musím sa pripojiť, že je to rozhodne vyššia úroveň. Som študentom upper – intermediatte a myslím, že ani moji spolužiaci by neobstáli lepšie. Dala som len tri.
Ok mohla som to robiť doma v kľude a nie v práci v open office, ale neviem či by som bola doma lepšia, skôr nie…
otherside.
I do appreciate exercises like this one. The best for learning phrasal verb ect.
So, miss (or missis) Lenka, one big thanks for it and the rest of articles you did.

Úroveň u tohoto testu je srovnatelná s úrovní předchozích stejného typu a nastavená zcela správně. Nevyskytují se zde žádná spojení, která by intermediate student neměl znát. V sérii Upper-Intermediate jsou výrazy opravdu náročnější a v Elementary zase o dost jednodušší.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.