Help for English

Slovíčko CALL

Komentáře k článku: Sloveso CALL

 

Ještě mě napadá It's your call = je to tvoje rozhodnutí.

A jak by se tedy řeklo “Zavolej mi Jacka”?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mňaugliš vložený před 8 lety

A jak by se tedy řeklo “Zavolej mi Jacka”?

Záleží na kontextu. Třeba Can you get Jack (for me)?

Hezké spojení související s voláním je i “cold calling”, tedy když někomu zavoláte neočekávaně, bez předchozího upozornění či ohlášení (často v kontextu firem nečekaně volajících potenciálním zákazníkům, či v podobných business kontextech).

Pěkné shrnutí. Díky, Ještě bych doplnil spojení: to call somebody names – nadávat někomu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel Korous vložený před 8 lety

Pěkné shrnutí. Díky, Ještě bych doplnil spojení: to call somebody names – nadávat někomu.

To jsem tam původně měl, ale pak se to neprobojovalo do finále :-) hlavně s ohledem na přehlednost a úroveň.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 8 lety

Hezké spojení související s voláním je i “cold calling”, tedy když někomu zavoláte neočekávaně, bez předchozího upozornění či ohlášení (často v kontextu firem nečekaně volajících potenciálním zákazníkům, či v podobných business kontextech).

V Anglii mají často na dveřích cedulku “No cold callers”. Takže call nemusí být jen telefonicky, je to i osobní návštěva.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Geo vložený před 8 lety

V Anglii mají často na dveřích cedulku “No cold callers”. Takže call nemusí být jen telefonicky, je to i osobní návštěva.

Děkuji! :)

S tematem to asi nesouvisi, ale nekolikrát jsem ve filmu slyšela větu. “It was uncalled for”. Pochopila jsem to spravne jako " To nebylo fér.“? Do kontextu mi to tak nějak pasovalo. Nebo to ma nějaký jiný význam? Doslova asi " To bylo nevyžádane”

JJ máte pravdu. Tos nemusel, to nebylo úplně fér.

Ještě bych doplnil czenglish. Libovolné záměňování

It's your choice vs. It's your call

your call. To jen a jen tvé rozhodnutí. Máš plné právo se svobodně rozhodnout

your choice. Vyjadřuji nesouhlas s něčím rozhodnutím

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.