Help for English

Superlativ bez určitého členu

Komentáře k článku: Superlativ bez určitého členu

 

Mně se to zdá, jakoby ten člen nemusel být, když za tím superlativem nenásleduje příslušné podstatné jméno. I když je jen přehozený slovosled a je někde před ním.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jola21 vložený před 7 lety

Mně se to zdá, jakoby ten člen nemusel být, když za tím superlativem nenásleduje příslušné podstatné jméno. I když je jen přehozený slovosled a je někde před ním.

Takto to určitě říci nelze. Podívejte se na Stupňování přídavných jmen v angličtině.

A co věta:

I would consider it a form of words best avoided if one is aspiring to speak…

Ta věta je takhle správně, s “the” by to asi ani říct nešlo, ale co je tohle za případ? Nebo je to zde příslovce, stejně jako v “What do you like best”?, tedy “nejlépe se jí vyhnout”?

Ano, zde je to příslovce – jak? Nejlépe. Není tu žádné podstatné jméno, ke kterému by se člen vázal.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 5 lety

Ano, zde je to příslovce – jak? Nejlépe. Není tu žádné podstatné jméno, ke kterému by se člen vázal.

Děkuji.

A jestli ještě mohu poprosit, jak je to zde?

It's best to get to the supermarket early.

He won the award for best actor, and deservedly so.

Proč zde člen není, spíše ve druhém případě? V tom prvním mě napadá, že chození do supermarketu je jen jedno, takže jít tam ráno je prostě varianta.

Co mě ale zmátlo je, že Cambridge pod ADVERB uvádí (entry 2): to the greatest degree when used as the superlative of adjectives beginning with “good” or “well”:

They were the best-dressed couple at the party.

Jde zde opět o ono “jak” dressed? Ale proč to omezují na good a well, copak by nešlo “..the slowest-working employee”?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.