Help for English

Učebnice Angličtina pro jazykové školy

 

Zdravím vás, ráda bych se zeptala, jaký máte názor na učebnice Angličtina pro jazykové školy I, II, III, IV. Jistě budete vědět, jaké učebnice mám na mysli. Mně osobně se líbí, jak je zpracovaná gramatika, ale některé texty, překlady apod. mi připadají totálně odtržené od reality. Zvláště tedy překladová cvičení. Opravdu by mě zajímal váš názor a případně bych byla ráda za tipy na nějaké kvalitní učební materiály. Za odpověď předem děkuji.

O “Prokop family” viz zmínka např. Jak na to: GRAMMAR.

Abychom Vám mohli poradit, je potřeba vědět, zda hledáte materiály v angličtině či češtině, zda pro samostudium nebo individuální kurz s učitelem, případně pro skupinový kurz.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 5 lety

O “Prokop family” viz zmínka např. Jak na to: GRAMMAR.

Abychom Vám mohli poradit, je potřeba vědět, zda hledáte materiály v angličtině či češtině, zda pro samostudium nebo individuální kurz s učitelem, případně pro skupinový kurz.

Připravuji se na státní zkoušku. Mám vcelku slušné znalosti gramatiky, čtu, píšu, horší je to s poslechem a největší problém mám s mluvením. Strach, abych neřekla něco špatně mě paralyzuje. Poslech řeším tak, že denně pouštím nějaká videa na internetu a řekla bych, že se schopnost porozumění den ode dne zlepšuje. Příležitost hovořit bohužel nemám. Učebních materiálů mám doma plnou knihovnu, ale to mě k rozmluvení asi nepomůže.

V tom případě se určitě podívejte na články
Jak na to: SPEAKING
a
Self-recording, nahrávání sebe sama,
případně
Jak na to: LISTENING

Pokud se chcete opravdu rozmluvit a nechcete mluvit sama se sebou (viz výše), nezbývá než najít někoho, kdo by s Vámi mluvil. :)
Dnes učí lektoři i přes Skype.

Více viz soukromá zpráva (vlevo nahoře).

Já jsem se podle těchto učebnic připravoval ke státnici v rámci jazykového kursu i samostudia a vyhovovaly mi, nemůžu si stěžovat. Je to už sice pomalu 10 let, ale i v současné době se najdou studenti, kteří se podle těchto knih učí, sám je při výuce používám, ale samozřejmě je dobré k tomu přidat i další aktivity a materiály, včetně těchto stránek.

Komu by nevyhovovaly staré učebnice, může si pořídit nové, upravené vydání.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Josef vložený před 5 lety

Já jsem se podle těchto učebnic připravoval ke státnici v rámci jazykového kursu i samostudia a vyhovovaly mi, nemůžu si stěžovat. Je to už sice pomalu 10 let, ale i v současné době se najdou studenti, kteří se podle těchto knih učí, sám je při výuce používám, ale samozřejmě je dobré k tomu přidat i další aktivity a materiály, včetně těchto stránek.

Komu by nevyhovovaly staré učebnice, může si pořídit nové, upravené vydání.

Tam je jen problém v tom, že kniha určitým způsobem vydává znalost gramatiky za celý jazyk. ;-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 5 lety

Tam je jen problém v tom, že kniha určitým způsobem vydává znalost gramatiky za celý jazyk. ;-)

Až tak? Já ty knihy moc neznám. Nedávno jsem jednu z nich ale držel v ruce a připadalo mi, že je v ní hodně kvalitního textu. Tím myslím přirozený jazyk s velkým množstvím praktických obratů zaměřených na českého studenta. Musel bych ji pořádně prozkoumat, abych ji mohl více posoudit. Rozhodně mě ale neodradila, i když vím, že tady na HFE ji někteří moc v lásce nemají. :D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.