Help for English

Have got to work

 

Čau lidi, Nechápu spojeni Have got to work – jít do práce. Gramatika říká have to work. Tak jak to je správně. Děkuji

A “hrát” se s tím dá ještě víc… Jak píšeme v článku Hovorová angličtina: Gonna, wanna, gotta….

U překladu slovesa muset si můžeme znázornit použití od základního až po krajně hovorové:

have to go.
have got to go.
I've got to go.
I've gotta go.
gotta go.
Gotta go. – TTT *1

Nicméně na GOT není nic neobvyklého, viz HAVE TO – co musím a co nemusím nebo Sloveso HAVE.

Překlad:
  1. takto bez podmětu velice hovorové, ale taky používané
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 3 lety

A “hrát” se s tím dá ještě víc… Jak píšeme v článku Hovorová angličtina: Gonna, wanna, gotta….

U překladu slovesa muset si můžeme znázornit použití od základního až po krajně hovorové:

have to go.
have got to go.
I've got to go.
I've gotta go.
gotta go.
Gotta go. – TTT *1

Nicméně na GOT není nic neobvyklého, viz HAVE TO – co musím a co nemusím nebo Sloveso HAVE.

Překlad:
  1. takto bez podmětu velice hovorové, ale taky používané

Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Fehy vložený před 3 lety

Čau lidi, Nechápu spojeni Have got to work – jít do práce. Gramatika říká have to work. Tak jak to je správně. Děkuji

Jen pro jistotu doplním, že věta znamená “Musím do práce.” (Slovíčko “jít” si tam samozřejmě můžeme domyslet.)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 3 lety

Jen pro jistotu doplním, že věta znamená “Musím do práce.” (Slovíčko “jít” si tam samozřejmě můžeme domyslet.)

Já bych to cítila víc jako “Musím pracovat”. Zdá se mi, že když se řekne “Musím do práce”, může to pak způsobit trochu zmatení ohledně slovíčka “to”, které v té větě neznamená “do”, ale je součástí toho “muset”.....

Odkaz na příspěvek Příspěvek od evaoslik vložený před 3 lety

Já bych to cítila víc jako “Musím pracovat”. Zdá se mi, že když se řekne “Musím do práce”, může to pak způsobit trochu zmatení ohledně slovíčka “to”, které v té větě neznamená “do”, ale je součástí toho “muset”.....

Máte samozřejmě pravdu. :)

I have (got) to go to work. = Musím jít do práce.
I have (got) to work. = Musím pracovat.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.