Help for English

Budoucí čas

Komentáře k článku: Budoucí čas

 

Super!

Moc hezký článek, už se těším na pokračováni. Jsem hlavně zvědavý na ten přítomný prostý čas. :)

Budoucí čas

Řekne se takové to české – Uvidíš! – Však uvidíš!- You see! Bez budoucíh času? A když mluvíme např. o budoucím setkání lidí nebo kdo bude hrát ve filmu, prostě vyjmenování lidí – Bude tam ten a ten..... Jinak mockrát děkuji za stránky, bydlím na malém městě bez možností docházet do kurzu a internet je jediný můj kurz :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jana vložený před 17 lety

Budoucí čas

Řekne se takové to české – Uvidíš! – Však uvidíš!- You see! Bez budoucíh času? A když mluvíme např. o budoucím setkání lidí nebo kdo bude hrát ve filmu, prostě vyjmenování lidí – Bude tam ten a ten..... Jinak mockrát děkuji za stránky, bydlím na malém městě bez možností docházet do kurzu a internet je jediný můj kurz :-D

Re: Budoucí čas

proč by YOU SEE mělo být bez budoucího času? ‚Však uvidíš‘ se v angličtině říká např. ‚you just wait!‘ (jen počkej).

Je to tu skvěle vysvětlené:o), ve škole jsem to moc nepobrala, ale teď už to chápu:o), díky;o))

:)

:-) dobrý zopakování…

Vyborny clanek a samozdrejme vyborne vysvetleni. Dik

Pokud se mě někdo zeptá: „Co budeš dělat zítra?“ otázkou s will – „What will you do tomorrow?“ a já už na 90 % vím, co budu dělat, smím odpovědět pomocí „going to“ nebo musím použít pomocné sloveso „will“? Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marcuss vložený před 17 lety

Pokud se mě někdo zeptá: „Co budeš dělat zítra?“ otázkou s will – „What will you do tomorrow?“ a já už na 90 % vím, co budu dělat, smím odpovědět pomocí „going to“ nebo musím použít pomocné sloveso „will“? Díky.

Re:

Je normální, že v otázce je jiný typ budoucnosti, než v odpovědi:

Např:

What are you going to do? (ptáme se na jeho plán)
I don't know, I think I'll go and talk to him. (vyjadřujew svoji doměnku, momentální rozhodnutí)

Obráceně je to taky možné, v jiném kontextu.

ALE: Ve vaší větě mi moc nesedí to WHAT WILL YOU DO TOMORROW? Člověk se v takovém případě ptá na to, co má ten druhý v plánu, zajímá ho plán, ne jeho domněnka či jeho momentální rozhodnutí, proto by v této otázce asi spíš bylo WHAT ARE YOU GOING TO DO TOMORROW? Jde ale hlavně o kontext, o to, co tím mluvčí myslí. Ze samotné věty to patrné samozřejhmě stoprocentně není.

Da sa buducnost vyjadrit aj s „to be about“? Napr: I`m about to do it. Vyjadrujem tym ze na nieco sa chystam, ale tym vyjadrujem vlastne buducnost

Odkaz na příspěvek Příspěvek od abaddon vložený před 17 lety

Da sa buducnost vyjadrit aj s „to be about“? Napr: I`m about to do it. Vyjadrujem tym ze na nieco sa chystam, ale tym vyjadrujem vlastne buducnost

Re:

Ano, je to to samé či podobné jako BE GOING TO.

Máš opravdu výborné stránky!!!Jaké výrazy pro budoucnost lze použít v této větě? I am sure… (not do) anything this evening. You can ask her out.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bezinka vložený před 16 lety

Máš opravdu výborné stránky!!!Jaké výrazy pro budoucnost lze použít v této větě? I am sure… (not do) anything this evening. You can ask her out.

Re:

I'm sure she isn't doing anything this evening.

will – shall

Ahoj Marku
Píšeš, že ve starších knížkách najdu I,We shall.Kde je možno najít, nebo zjistit co je dneska povoleno a co není gramaticky správné??Existuje nějáký oficiální zdroj??Jak přesvědčit starého učitele, že I will je lepší :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od todler vložený před 16 lety

will – shall

Ahoj Marku
Píšeš, že ve starších knížkách najdu I,We shall.Kde je možno najít, nebo zjistit co je dneska povoleno a co není gramaticky správné??Existuje nějáký oficiální zdroj??Jak přesvědčit starého učitele, že I will je lepší :-)

Re: will – shall

Jakékoliv učebnice novějšího data vydání, nejlépe britské. Rozhodně doporučuji ‚Practical English Usage‘ (Michael Swan) od Oxford University PRess.

Můžu to používat

ahoj, dneska nám učitel říkal, že se slovesy – expect, hope, think, behave, I'm sure/afraid se skoro vždy používá will. Tak se chci zeptat jestli toto pravidlo můžu používat? jestli tam nejsou výjimky??
Děkuji

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.